Koer, kes armastab remonti

December 26th, 2012

Karvu lendab

August 13th, 2012

Viimased paar nädalat on täielik karvaajamise aeg jälle käes. Tuleks siis natuke, ei, neid tuleb tuustidena. Uskumatu kui palju karvu on ära tulnud ja näha pole midagi. Kust need karvad kõik tulevad?

Ükspäev püüdis Jessy herilasi ja sai muidugi vopsu ka kirja. Imelik oli see, et erilist paistetust ma tal nina juures ei märganud. Veidi oli vist turses.

See teda muidugi ei õpetanud ning püüdis järgmine kord taas neid tabada.

Ammu pole olnud probleeme kaevamisega ning nüüd on ühtäkki auk aianurgas. Olen jälginud ning õnneks see vist on ühekordne tegevus. Tuleb silma peal hoida, sest aukusid tõesti ei taha.

Kõige vahvam on aga tema suhe naabrikassiga. Naabrikass koeri ei salli. Tundus, et ta pidas ka meie hoovi oma pärusmaaks mingil teadmata põhjusel. Üks päev aga tabas Jessy ta patseerimast ning läks tutvust tegema. See lõppes üsna ruttu kassi käpahoobiga vastu nina. Läksin vahele ja ajasin kassi koju. Ent tundub, et sellest kohtumisest ei saanud kumbki pool üle.

Naabrikass käib ikka aia ääres patseerimas, kõhistamas ja käpaga vehkimas. Jessy hüpleb rõõmsalt meie pool, liputab saba ja haugub. Õnneks kass siiapoole ei tule ning rohkem kraabitud nina pole ma näinud.

Ei oskagi öelda, kas Jessyle kass ka ei meeldi või peab ta seda mingiks vahvaks mänguks. Mul on kogu aeg tunne, et tema jaoks kehtib viimane variant.


Iga koer pole sõber

June 19th, 2012

Jessy sai hiljuti taas õppetunni, et mitte iga koer pole sõber. Nimelt läks ta taaskord ühe aia juurde, et teisel pool oleva koeraga sõprust sobitada. Teine aga ei arvanud sellest mitte kui midagi ning lõi Jessyle hambad koonu.

Mul oli koerast kahju. Tal oli kindlasti valus ja väga ebameeldiv olla. Pesin kohta haavaloputusvedelikuga. Ega talle eriti meeldinud, et ma seda puhastada püüdsin.

Õnneks paranes see üsnagi ruttu ära.

Tundub, et õppetundi pole ta siiski saanud. Ikka toppis nina võreaia vahelt sisse ühe aia juures ning taks püüdis naksata. Seekord jäi õnnetus tulemata.

Teisalt tundub mulle, et ta on veidi agressiivsemaks oma aias muutunud ning ei suhtu nii leplikult koertesse, kes meie aia tagant mööda jalutavad. Võib olla on see vaid tunne.


Lumi näpistab

February 19th, 2012

Lumes on väga tore möllata, ainus häda on, et see lumi tükib kogu aeg varvaste vahele.


Kiitus arstilt

February 14th, 2012

Käisime jaanuari keskpaigas arstil. Pidime minema veebruaris vaktsiini saama, aga kuna ussirohtu polnud ma enne andnud, lükkus kõik uude aastasse. Tegelikult tänapäeval suurt vahet pole, sest ei pea iga aasta tegema, vaid vahe võib ka pikem olla.

Igatahes küsis arst esimese asjana, kas käime näitustel. Ma ütlesin, et ei. Ta märkis, et koer on lihtsalt nii ilus ja heas vormis. Vot seda oli küll rõõm kuulda. Eks ma ikka jälgin ta toitumist ning püüan ülesöötmist vältida.

Käisime seekord Jannseni loomakliinikus. Võrreldes eelmisega on vaktsiin ca 10 eurot odavam. Ja sees on ka visiidi tasu.

Jessyl on ülemistele mokkadele tekkinud mingid roosad laigud. Arst vaatas ka, ent selget sotti ei saanud, millest need on tulnud. Hambad nagu ei hõõru. Mina ka ei oska öelda, kui kaua täpselt ja miks need on. Kindlasti paar kuud. Pean nüüd jälgima ning kui need muutuvad, siis tagasi minema. Mingi põletik see on, aga Jessyt ei tundu häirivat.

Lisaks oli seal arsti enda koer. Üsna vana oli teine, aga Jessy sattus tast meeletult vaimustusse. Talle üldse meeldivad teised koerad. Muudkui hüppas ja meelitas teist endaga mängima :) .


Head uut aastat!

January 2nd, 2012

Jessy soovib lugejatele ikka head uut aastat!

Ilutulestik siiski ehmatas seekord teda. Haukus pidevalt kõikide paukude peale. Eelmistel aastatel ta seda küll ei teinud. Ei teagi, miks selline reaktsioon. Väike sõber oli vaikselt ja vaid värises. Pärast oli hea üksteise kaisus maha rahuneda. :)


Mürgistus

October 1st, 2011

Tundub, et koer sai vahepeal mingi korraliku mürgituse. Ega ma kindel ole, aga kahtlus on suur.

Nimelt hakkas ta eelmine pühapäev imelikult ilastama. Krae oli kõik ila täis ning seda valgus kogu aeg suust.  Lapsed ütlesid mingi hetk, et olid koerale seent sisse söötnud. Ma algul neid ei uskunud, sest koer ometi ju valib mida alla neelab ja mida mitte.

Pidin ise pühapäeval ära sõitma ning telefoni teel sain teada, et ilastamine jätkus ikka õhtuni kohe korralikult. Ööseks jäi koer välja. Vahepeal oksendas, ent sealt paistsid vaid krõbinad ja rohi.

Otsustasime, et ootame hommikuni ning siis kui asi ikka halb, läheb koeraga arstile. Hommikuks tundus aga kõik korras olevat ning koer tundis end juba hästi.

Praegu pole sellest kõigest enam jälgegi ning ta tunneb end väga hästi.

Ma ikkagi ei suuda uskuda, et ta nii rumal oli, et sõi mingit seent.


Uus parim sõber

August 22nd, 2011

Jessy on selles mõttes väga vahva koer, et talle kohutavalt meeldivad kõik teised koerad. Ma pole veel ühtegi koera näinud, kelle sõber ta olla ei tahaks.

Meile saabus ükspäev külla 2-kuune kääbuspuudel Roosi. No ikka tõesti väike koerake.

Jessy läks kohe pööraseks. Tegi selliseid kiireid rõõmutiire õues, et katsusime kuidagi tema trajektoorist kõrvale jääda, sest muidu niitnuks ta meid kohe jalust maha. Väike koer oli täiesti segaduses ning püüdis kiunudes suurema koera lähedusse saada.

Õhtu lõpuks olid nad parimad sõbrad ning Roosi isegi initsiatiivikam. Kuulsime teda nii haukumas kui urisemas, kutsudes suurt ja väsinud koera endaga hullama.Ülekaal kimbutab

July 25th, 2011

Olin vahepeal nädal aega ära ning tagasi tulles nägin, et koer on kohe korralikult juurde võtnud. Võib olla oli ka enne, kuid peale eemalolekut näeb asju paremini või märkad rohkem.

Igatahes sai Jessy kohe dieedile pandud ning söögikoguseid vähendatud. Praeguse sooja ilmaga ei olegi väga vaja süüa, vaid hea oleks rohkem juua.

Eks selle ülekaalu eest hoiatati ka. Vaatan nüüd ka toidu üle ning plaanin osta kaalujälgimiseks ette nähtud toitu. Kuna tal need liigesed on nõrk koht, siis ülekaal ei tee kohe kindlasti mitte kasu vaid mõjub pigem halvasti.

Ahjaa, 12. juuli sai Jessy ju 3-aastaseks. Tähistasime väärikalt: Jessy sai uue mänguasja ning korraliku kondi kingituseks. Tundus, et ta oli mõlemaga väga rahul.


Marjasõber

July 25th, 2011

Need pildid räägivad rohkem kui sada sõna :)