Arhiiv mai, 2013

Uus kasvuhoone

Reede, mai 10th, 2013

035Tänavu kevadel on kõik tavaliselt erineval ajal toimuvad asjad kuidagi ühele ajale sattunud, sellepärast on tõeliselt palju tegemist. Ega ma ei nurise, mulle meeldib tegus olla, aga siiski on mõnikord tunne, et kõike ei jõua. Nii on blogipidaminegi tahaplaanile jäänud, kuid proovin edaspidi tublim olla. Sel kevadel said lambad erakordselt hilja välja, alles eelmisel nädalal ja lauta söötmisele kulub tunduvalt rohkem aega kui karjatamisele. Kevad lihtsalt tuli hilja ja see on asi, mille vastu ei saa, tuleb lihtsalt leppida. Praegu tunnevad lambad end igatahes juba karjamaal täitsa mõnusalt, koos mullikaga, ja lisasööta nad enam ei taha. Suurem tibude koorumine on mul tavaliselt aprilli esimesed pooles olnud, kuid nüüd jäi seegi hoopis kuu lõppu. Praegu lõppeb hane- ja parditibude koorumine, Norrast saadud munadest koorunud sultani tõugu kanatibude ports on veidi üle nädala vana. Samuti hakkavad küülikud poegima. Nii on tegemist päris palju ja püüan jõudumööda oma sündmusi jagada.

008025Täna ma loomadest väga palju ei kirjutakski, vaid hoopis taimekasvatusest. Kes on blogi ka varem lugenud, on ilmselt kursis asjaoluga, et talvel jäime oma kasvuhoonetest ilma. Juba siis oli kindel plaan kevadel üks maja uuesti püsti panna. Kahjuks venis sellegi algus hilisemaks kui planeeritud ja tegelikult sinna kuluski peamine osa ajast. Nii ehitamise kui pisikeste taimede hooldamise peale.

028015Ma arvan, et kilemaja ehitus on üks asi, mille puhul pilt räägib tõesti rohkem kui tuhat sõna ja kirjeldab tegevust palju paremini kui mina sõnadega seda teha suudaksin. Sellepärast püüdsin töö käiku võimalikult palju fotoaparaadi või telefoniga jäädvustada. 030N033ii siin jagamiseks kui endal meenutamiseks. Ma täpselt enam ei mäletagi, mitu päeva mingi osa tööde jaoks kulus, kuid vana katkist maja koristasime ära kaks päeva. Lumi oli veel osaliselt maas ja see muutis tegevuse küllalt tülikaks. Seejärel tehti õhukestest puidust lippidest kaared. Vaja oli 20 kaart ja kulus 5 päeva. See oligi kõige töömahukam. Kaari panime püsti kaks päeva, kaarte vahele 5×5 laudade panek võttis vist ka kaks päeva. Ühe päevaga sai kile kaartele, edasi hoone otste tegemine ja tuulutusluugid, milleks kulus kaks päeva. Siis oli maja põhimõtteliselt valmis, aga teha jäid igakevadised ettevalmistustööd, milleks kulus ka 3-4 päeva. Ja aprilli viimasel päeval said taimed uude ja mõnusalt värske puidu järgi lõhnavasse majja. Seemned olime mulda pannud enam-vähem samal ajal kui ehitus algas. Praegu on taimede kasv täies hoos ning tuleb juba tavapäraseid hooldustöid teha. Õisigi on päris palju. Tahaks juba kurgisalatit!