Blogi avalehel

Vasikat oodates

jaanuar 25th, 2014

038028Lõpuks on kätte jõudnud aeg, kus Pärli tiinus on lõpusirgel ja ta valmistub lehmaks saama. Ühelt poolt ma ootan seda aega, teisalt kardan veidi kõike sellega seonduvat, eriti poegimist. Selles olen nüüd ka päris kindel, et kümne aasta eest lõpetatud veterinaarmeditsiini eriala ei anna erilist kindlust, kui vahepeal teatud loomaliigiga eriti kokku puutunud ei ole. Eriti, kui on tegemist endale väga armsaks saanud loomaga. Kahtlen kõiges. Juba mitu päeva on tunne, et udaraturse ei saa enam hullemaks minna, kuid järgmisel päeval olen sunnitud tõdema, et saab küll. Tean, et vaagnasidemed peavad lõtvuma, kuid kuna ma ei ole kunagi (võib-olla kunagi kooli ajal siiski olen) tundnud, millised need täielikult lõtvunud vaagnsidemed on, siis ei julge ma oma arvamust usaldada. Sellest saan küll aru, et piim on nisades ja selle järgi peaks poegimine juba möödas olema, ometi ei näi Pärli kiirustavat. On tekkinud korralik unevõlg, sest käin juba viiendat päeva teda öö hakul ja väga vara hommikul nö igaks juhuks vaatamas. Peale selle näen üle aastate kõikvõimalikke kummalisi ja hirmsaidki unenägusid, mis magada ei lase. Ma vist lihtsalt mõtlen asja keerulisemaks, kui see tegelikult on. Kuivadest raamatutarkustest ei ole siinkohal tõesti eriti abi, kui kogemused on napid.

006Ülejäänud veised, kolm aubraki tõugu mullikat tunnevad end suurepäraselt. Osa sööta anname neile õues, et loomadel oleks põhjust laudast välja minna. Selle postituse illustreerimiseks panen küll pildi ajast, kus lumi ei katnud veel maad, kuid praegused krõbedad külmakraadidki ei sunni neid sees püsima. Mõnikord viskavad nad sinnasamasse heinarulli kõrvale pikali, ei viitsi lauta isegi puhkama minna. Sama lugu on lammastega. See väiksem grupp lambaid, kes on öösiti lihaveistega samas laudas, kuid erinevas ruumis, jalutabki päeval koos aubrakkidega väljas. Saavad kenasti ilma konfliktideta hakkama.

Kuna neid ilusaid helepruune mullikaid on vaid kolm, otsustasin neile ka nimed panna. Tahtsin, et nimed oleksid sarnased ja sellepärast ei olnud ülesanne kuigi lihtne. Lõpuks sündis otsus: Bella, Betti ja Berta.

Jäta vastus