Blogi avalehel

Tervitused trollidemaalt vol 2

aprill 30th, 2010

norra2010 048Ühel Norra reisi päeval sattusime tallu, kus peetakse väikeses mahus küülikuid ja lambaid. See talu asub üsna mere ääres, Haugesundi linna läheduses. Norrale omaselt on maastik mägine, kuid mere läheduse tõttu on kliima seal veidi pehmem ning rohi juba väga roheline. Meie külastuse põhjuseks oli minu soov osta endale juurde üks isane trönderi tõugu küülik.

norra2010 057Seal talus kasvatataksegi trönderi ja hollandi tõugu küülikuid. Hollandi küülikutest paljudel olid pojad pesas, trönderitel veel mitte. Esialgu näiadati mulle kahte isast trönderit, üks eelmisel aastal, teine 2008. aastal sündinud. Kui oleksin tahtnud, oleksin saanud mõlemad, aga arvasin, et nii palju isaseid pole mul vaja. Siis näidati mulle ka teisi tröndereid ja nagu muuseas mainiti, et üks emane on ka saadaval. See küülik hakkas mulle kohe meeldima. Ta oli väga rahulik ja kasvult hästi suur. Selle tõu täiskasvanute miinimumkaal on 4 kg, kuid see isend kaalus tervelt 5,5 kg. Lisaks oli ta selleaastasel Norra üleriigilisel küülikunäitusel tõu parim. Omanik arvas, et tal on lihtsalt liiga palju küülikuid, sellepärast oligi mul võimalus ta endale saada.

Nelikud

Nelikud

Lisaks küülikutele peetakse seal lambaid. Neid on paarkümmend ja tõu nimetuseks Gammel Norsk Spaelsau. Tegemist on vana Norra villalambatõuga. Värvuselt võivad nad olla pruunid, valged, mustad, sinakad ja kirjud. Nii uttedel kui jääradel on sarved, talled on armsalt lokkis villaga ja see tõug on väga viljakas. Sel ajal, kui meie seal olime, hakati just nelikutest talledele pudelist lisatoitu andma. Väga armsad loomad.

Lahkusime sealt talust toredate muljetega ja kahe uue küülikuga, kes praegu kohanevad juba uue kodumaa ja puuriga.

Jäta vastus