Blogi avalehel

Vutitibud ja kurgitaimed

märts 24th, 2012

008Lammaste poegimine on jäänud veidi rahulikumaks, tallesid tuleb juurde 2-3 päeva järel. Oodata on vaid üks vanem lammas ja eelmise aasta noored uted. Viimased sai hiljuti kinni püütud, et teha kindlaks, kui paljudelt on tallesid oodata. Muretsemiseks ei ole põhjust, kuna üle poolte näivad udara komplemise järgi tiined olevat. Küll tuleb nende tallesid veel mõnda aega oodata. Kuigi lambatallesid tuleb juurde vähe, ei tähenda see, et looma- ja linnupark ei suureneks. Hiljuti koorus esimene ports vutitibusid. Mune oli terve inkubaatoritäis, peaaegu 60 tükki, kuid millegipärast koorus vaid 20 tibu. Paljud lihtsalt surid munasse. Koorunud tibudest on praegu alles 17, kes tunnevad end igati hästi. Kolme tibu elujõud hääbus juba esimesel päeval, ju pidi nii minema. Üldiselt hakkab suurem inkubeerimine pihta siis, kui lindudel on olnud võimalus väljas siblida, kuid vuttidel seda võimalust niikuinii pole – nad lendaksid lihtsalt minema. Kunagi tahaks teha peenest võrgust hästi suure puuri, kuhu vutid suveks päikest nautima panna. Praegu rõõmustan oma pisikeste “koloraado mardikate” üle, kellest pooleteise kuuga kasvavad täiskasvanud linnud.

011Kuna märtsikuu hakkab peagi lõpule jõudma, on kurgitaimed juba mõnda aega tagasi kasvama pandud. Suvel kohati rutiinsena tunduv töö on kevadel väga huvitav. Kuigi ma suvel sooja ei armasta, naudin seda kevadtalvel, kui õues näitab termomeeter nullilähedasi või vaid veidi kõrgemaid temperatuure. Selle lörtsi ja pori eest on mõnus põgeneda kilemajja roheliste taimede keskele. Praeguseks on meil taimed pottidesse pikeeritud ja esimene pärisleht kohe-kohe väljas. Kaugel see suurtesse majjadesse istutaminegi on… Igal kevadel kolib meie must kass Kriimu ära kilemajja. Talle meeldib väga sealne soojus. Kuna ta taimedega käib ümber üsna hellalt, ei kipu neid eriti tallama, laseme tal seal olla. Mine tea, ehk püüab mõne hiiregi kinni.

2 vastus “Vutitibud ja kurgitaimed”

 1. Leili:

  Tibu- ja talleõnne!
  Mis kassidesse puutub, siis mina armastan neid loomi just seepärast, et olgu kasvuhoones või olgu peenral, kass ei talla mitte kunagi taimedel, mida inimene istutanud või külvanud.
  Aga koer, see suur inimesesõber, on taimede suhtes üks hoolimatu tegelane, kes ei vaata jalge ette, astub laiaks pisikese kellukese või vaole istutatud kapsataime. Teda on raske õpetada kartulivao vahel käima (nagu kassid teevad), koer jookseb üle ja otse, kasvõi pealsed maha, peaasi, et oma truudust peremehele ehk karja juhile näidata. Kass on isepäine ja teeb targemaid valikuid.
  Päikest ja soojust sinna kilemajja!

 2. Mamma:

  Jõudu, jäksu ja vastupidamist kõigiks ettevõtmisteks! Sinilillelist sooja kevadet! Pikeerisin täna esimesed taimed – tomatid. Kurkidega alles seemnete panek ees, prooviks paar taime siiski potis kasvamas.Kuna olen pisipotipõllumees, siis ei kiirusta. Kõik , mida kasvatan, läheb loosi oma peres.
  Parimat mammalt Harjumaalt

Jäta vastus