Blogi avalehel

Ülekasvanud taimed

aprill 15th, 2012

016Tänavuaastane kehv kevadilm lükkas peaaegu nädala võrra kurkide istutamist edasi. Lihtsalt ei hakanud riskima sellega, et taimed ettekasvatusmajast suurtesse kasvuhoonetesse vedamisega külmakahjustusi saaks. Kurk on ju äärmiselt külmaõrn taim ja tema tõsiseks kahjustamiseks pole miinuskraade vajagi, piisab isegi mõnest soojakraadist. Niisiis pidasime targemaks mõned päevad oodata, kuigi teadsime, et istutamine saab seetõttu tunduvalt keerulisem olema. Nimelt kasvavad taimed soojas kilemajas meeletu kiirusega, nii et peaaegu nädalane istutamisega viivitamine tähendab paarikümmet lisasentimeetrit.

Taimi oli üsna keeruline üksteise küljest lahti harutada, kuna väädid olid ka juba väga elujõulised. See on normaalne, et taimi puruneb, kuid niipalju mitte, kui tänavu. Seetõttu jätkus taimi üsna napilt. Peale istutamist tuleb taimed nööridega üles siduda ja sellegi töö käigus võib taimi katki minna. Seetõttu loodame, et ühel teisel meie valla kurgikasvatajal jäääb taimi veidi üle, et saaksime oma katkised asendada. Taimed kohe üles siduda on hea seetõttu, et siis on järjest üks väntsustamine, kurgitaimed põevad küll veidike, aga paari päevaga saavad kasvuhoo sisse.

Sel aastal otsustasime lisaks tavapärasele Alex´ile proovida ka teist kurgisorti, mille nimeks on Aztec. Tegemist on samuti varase sordiga ja kurkide välimus peaks üsna samasugune olema. Aztec´it sai istutatud kaks rida, mis teeb veidi vähem kui 500 taime. Kokku on kahe kilemaja peale 14 peaaegu 50 meetrist rida, ehk turbavaalu, mida rikastatakse toitainetega väetise lisamiseg kastmisvette. Eks peagi paistab, kas katsetused uue sordiga tasuvad end ära. Praegu juba saan öelda, et selle sordi taimed näivad väga vastupidavatena. See tähendab, et nad ei ole nii haprad ja neid purunes lahti harutades tunduvalt vähem. Näib, et kurgisaakigi ei tulem enam kaua oodata. Leidsime kilemajast nimelt juba ühe õitseva kurgitaime. Kaks erkkollast õit mõjusid keset rohelust tujutõstvalt.

Lammaste poegimises on kätte jõudnud üsna rahulik aeg. Tean küll, et mitu noort utte on poegimata, kuid ju ei ole õige aeg veel kätte jõudnud. Eks tuleb veel natuke oodata, aega ei tohiks minna oluliselt kauem kui kaks nädalat. Samal ajal jälgime karjamaid, et kas juba hakkavad roheliseks minema. Lambad tahaksid juba väga õue ja mina ootan seda väga.

Jäta vastus