Blogi avalehel

Kodumetsa kuused said virna

May 28th, 2009

Metsast majaseina jõudmiseks teeb iga puu läbi pika teekonna. Metsaomanikul oleks lihtsam müüa palgid ära ja hiljem osta vajalik kogus ehitusmaterjali. Siis poleks liigset sebimist. Ka hinnas ei saavuta kokkuhoidu, kui kõik tööd ja veod tuleb teenusena lasta teha ja kinni maksta. Aga kui omanik on ise saemees ja kui on endal olemas metsaveoks mingi tehnika, siis saab kokku hoida teenuseks mineva raha pealt.

Minusugune aga tellib esmalt saemehe-langetaja, siis metsaveotraktori palkide väljatoomiseks, siis metsaveoauto nende saeveskisse transportimiseks, lisandub saagimisteenus, järgneb saematerjali vedu ning lõpuks staabeldamine ja kuivatamine. Alles siis saab asuda ehitama. Kui kulud kokku liita, võib juhtuda, et sama koguse valmis materjali oleks ostes saanud odavamalt. Kuid on üks tähtis asjaolu, mis lisab väärtust – teadmine, et needsamad lauad on just minu kodumetsas kasvanud puudest saetud. Seina lööduna elavad nad uut elu. Juba enne meid olid nad metsas kasvamas ja elavad teisel kujul edasi ka pärast meid.

Lauavirnad, ringijooksmine, asjaajamised – mis elu see on! Juba kolmas päev, kui pole metsas midagi teha saanud. Kuigi täna n-ö piilusin hetkeks üle silla, kas kõik on endise koha peal. Oli küll, kastan õitses ja lausa kutsus, et tule ometi!

Ah-soo, veel üks asi. Tegin täna eurovalimiste kliki ära. Mitte sini-kollase, mitte rohe-valge, vaid oma äratundmise järgi. Rahvas elab oma elu ja enamikule ei lähe korda, kuidas täisjõus mehed ilusal suvepäeval võimu pärast maid jagavad. Hea, et valimistrükised on seekord lihtsal ajalehepaberil, mis lugemata kohe tulehakatuseks sobib.

Jäta vastus