Blogi avalehel

Mihklipäev.

September 29th, 2008

Sügis võimutseb. Viimaste päevade tuulised ilmad on pühkinud palju puid lehtedest paljaks. Koduõue vanad pärnad puistavad kollaseid lehti ja saared on päris alasti. Metski hakkab läbi paistma. Seeneaeg on möödas. Soomustindiku kübar tõmbub rulli ja värvub mustaks, kuni ühel hetkel on sellel kohal, kus seen kasvas, vaid üks musta porilaiku meenutav moodustis.

Tegin metsas tööd. Pingutuste järel lõpetasin õhtuks veel ühe langi hooldamise. Sedapuhku oli pinda 0,5 hektarit. Kuusetaimed on seal nigelamad, kuigi istutatud juba 2006.a. Jäävad alla isegi sel kevadel istutatud taimedele, rääkimata 2007.a. omadele. Ulukikahjustusi neil pole, sest sai kahel sügisel repellendiga kitsetõrjet tehtud.

Aga homme on plaanis hoopis metsa istutada. Tõin õhtul taimeaiast pundi kuusetaimi ja katsetan esimest korda elus sügisest metsaistutust. Põhjuseks on konnakotka pesa lähedus, piiranguvöönd, kus kevadine häirimine ei tule kõne allagi. Nüüd sügisel saab salaja, kotka teadmata, taimed kasvama panna.

Vahepeal olen saanud päevakese puhata ja koduste toimetuste kõrvalt leidnud aega ka raamatu lugemiseks. „Meie inimesed” – südamlikud lood ja nauditavad pildid Eesti inimestest ning loodusest.

Jäta vastus