Blogi avalehel

Kui paneks õige metsa ka suitsuanduri?

June 30th, 2009

Tahaks ju iga päev kirjutada mingitest elamustest, mis metsas juhtub või nähtud saab. Paraku see tunnike, mis seal veedan, jääb liiga lühikeseks, et ringi vaadata. Niipalju küll, et keldrikorstna ehituskonstruktsioonid said maha võetud ja viisin autoga šamott-tellised kohale. Mine tea, mis aegadel on paras moment seal tuli pliidi alla pista, teevett keeta, seeni praadida või nõgesesuppi teha. Üks koht peab ilmas ikka olema, kus (nagu Voitka-poisid) varjule pugeda saaks. Pealegi, kui oma metsas selline võimalus olemas on.

Silla kõrval õitseb kerakellukas, üks mitmetest kellukaliikidest. Harilikud kellukad õõtsutavad end ammu, suureõieline peaks varsti puhkema.

Eks mõni asi teeb meelehärmi ka. Korjasin täna jälle mahavisatud nätsupabereid, pudelikorke ja konisid kokku. Niipea, kui õhtud soojad, leidub poisikesi, kes rolleritega sinna platsile sõidavad ja end sisse seavad. Kuidas peaks inimestele selgitama, et prügi maha ei visata, olgu see koduõu, aga veel vähem võõras paik? Prügi korjamine polegi nii hull kui valus teadasaamine, et leidub keegi, kes seda hoolimatult maha loobib.

Kardan, et see nädal läheb palavuse tõttu enamalt jaolt kodus mööda. Elektrik tegi päev otsa tööd, jätkab veel hommegi. Ise värvisin veelkord seinu ja lakkisin põrandaliiste. Siis vaja korstnapühkija kutsuda ja enne põrandaplaatide paigaldamist tahmatööd ära teha. Kuna uute valgustite riputamine käsil, on paras aeg paar suitsuandurit lakke pista. Poes rõõmustati selle kampaania üle, sest võimas läbimüük oli. Varahommikul oli uus partii erisaadetisega juurde toodud. See on umbes nagu linnugripiga, kui kõik apteegid ravimist tühjaks osteti. (Mul juba meelest läinud, mis hää asi see pidi aitama) Nüüdseks on linnugripp kuhugi kadunud ja tappev seagripp asemele mõeldud. Kellelegi on sellised hirmutamised kasulikud.

Noh, aga andurid said ikkagi ostetud 🙂 Metsas kuluksid nad ära küll, aga kes nende üürgamise seal kinni vajutab?

Jäta vastus