Blogi avalehel

Sügistööd metsas

September 24th, 2009

Sügis saabus tuule ja vihmasabinatega. Naabrimees kündis eile kartulimaa ära ja õieti tegi. Niiske ilm ei sobi mullatöödeks, aga metsas toimetamiseks kõlbab küll. Et kiiresti oleks võimalik varju alla pääseda, siis valisin tänaseks tegutsemiseks üsna tee lähedal oleva noorendiku.

Hooldasin väikest lanki, kuhu said taimed istutatud eelmisel sügisel. Tundub, et pole erilist vahet, kas istutada sügisel või kevadel – tulemus on üsna sarnane. Võib-olla olid sügisesed taimed isegi nigelamate kasvudega. Kohad ja mullad on erinevad, seega ei saa ühe kogemuse põhjal veel suuri järeldusi teha. Endale meeldib kevadine istutus rohkem.

Sain ehituspoest kätte aiavõrgu ja kauplesin külameest, et hakkaks seda tükeldama ja paneks igale lehisetaimele võrguringi ümber. Hulk lõikamist ja väänamist ja kruttimist, millega ma ise küll hakkama ei saa. Võrk jääb aastateks paigale ja minu arvates takistab lopsaka rohu lamandumist noortele lehistele. Kogemused puuduvad ja kuidas asi tegelikult kujuneb, saab näha tuleva suve lõpus. Kitsed läbi võrgu ligi ei pääse, aga peale nende on veel hiired või metssead, kellele võrk pole mingiks takistuseks…

Isemoodi lugu on lehiseistandikule kuluva rahaga. Aiavõrgu jupike taime ümber maksab 2,2 korda rohkem kui taim ise. Eks see unistus (lapike lehiseid kasvama panna) ole rohkem emotsioonidest tõugatud kui kaalutletud tegevus. Ehk õnnestub need oma elu ajal nii suureks poputada, et võin nad rahuliku südamega lastele ja lastelastele üle anda.

Jäta vastus