Blogi avalehel

Pimeda õhtu mõtted.

September 30th, 2009

Täna jõudis päriselt kohale, et valimised on tulemas. Püüdsin siiani end sellest teemast säästa, aga ta tuli õhtuse telesaate kaudu vägisi tuppa kui ähvardav rahepilv.

Korraga tundsin, kui räpane, omakasupüüdlik ja vastik poliitika üldse on. Pidasin puuriitasid ja laenatud kartulikuhjasid pealinna keskväljakul üksnes labaseks tsirkuseks ja mind see ei puudutanud vähemalgi määral. Seda enam tundus uskumatuna, et koduvallas võetakse valimiste eel relvana kasutusele vastas(t)e mustamine. Teleülekandest jäi mulje, nagu oleks kõik siiani halvasti ja valesti, isegi kriminaalne. Oleksin oodanud valimisliidu esindajalt positiivset programmi või ideid, aga kuulsin vaid vihast või isiklikust vaenust ajendatud süüdistusi. Kas samamoodi mõtlevad ka meie valla valijad? Vaevalt.

Olen oma vallas lugu pidanud tasakaalukast ja rahulikku arengujoont järgivast volikogust ja veelgi enam inimsõbralikust vallavalitsusest, kus ilma mütsi maha võtmata julged pöörduda iga ametniku poole. Olen kuulnud vanade inimeste tänusõnu valla sotsiaaltöötajate aadressil ja koduabi süsteemi toimimise kohta. Näen päevast päeva külasid pidi vuravat koolibussi. Koolid on remonditud, külakeskused välja ehitatud, külaseltsidele ja ühendustele tegutsemisvõimalused antud. Olen oma blogis ikka rõõmsalt kirjutanud, kui leidsin taas eest lumest lükatud tee või võsast puhastatud teekraavid. Kui elu maal toimib tõrgeteta, ju siis on väljavalitud oma ülesannetega hakkama saanud.

Aga mõned vihased suudavad ometi valijad sumisema panna. Mõnikord ka mõtlema, et kes on kes. Valiku teeb maainimese terve mõistus.

Jäta vastus