Blogi avalehel

Linnupäev.

March 30th, 2010

Linnukevad on täies hoos. Hommikul lendasid üle koduõue lagled, tund hiljem aga paarsada hane. Maja taga metsa ääres on põõsad metsvinte, siisikesi ja leevikesi täis. Tihased ja rohevindid on tahaplaanile jäänud ja uued liigid vallutavad toidumaja ümbruse. Õhtuti istub üks sinitihane kirsioksal ja laulab valju laulukest, ise seejuures pidevalt oma keha igasse ilmakaarde pöörates. Sihuke edev peiupoiss 🙂

Panime täna kuldnokapuure üles. Viimased pesakastid olid sellest ajast, kui mu pojad veel kodus elasid, aga kastid pudenesid aja jooksul laiali. Mitu aastat pole mul aias enam kuldnokki olnud. See viga sai nüüd parandatud. Ehk võtab mõni paar kastid kevadel omaks. Tihaste pärast pole vaja väga muretseda, sest kõrvalolevas metsas leidub rohkesti vanu puid, kus mõni auguke või õõnsus neile pesitsemiseks sobib.

Valge-toonekurg jõudis koju! Esialgu üksinda. Arvan, et on üks samast toonekurepaarist, kes ammusest ajast sellel postil pesitseb. Sõitsin veidi lähikonnas ringi ja vaatasin ka teisi teadaolevaid pesi. Esialgu polnud seal asukaid näha.

Tegin väikese ringi ka külateedel ja lugesin põldudele maha tulnud kiivitajaid kokku. Ühel põllul oli neid üle 50, teises kohas tiirles umbes samapalju põllu kohal õhus. Vesisel jäätmaal passisid sookured. Teepervel nägin esimesi hallrästaid. Üle asfalttee vudisid kaks nurmkana. Päike soojendab ja järvedeks sulavate põldude kohal kõlab lõokese laul. Kauaoodatud kevad on kohal.

Selle loo tippimise ajal kostis kolksatus – metsvint lendas aknasse. Tõin ta tuppa kosuma. Hingab, süda lööb. Kui vigastused pole tõsised, siis ehk toibub ja pääseb teiste juurde. Need neetud uued aknad, juba tea-mitmes linnuke sel aastal.

Jäta vastus