Blogi avalehel

Põnev päev enne pööripäeva.

June 20th, 2010

Oli üks haruldaste leidude päev. Eelnevatel päevadel sai kõvasti niitmistöid tehtud ja täna metsa minnes ei võtnud tööriistu kaasa, ainult fotokaamera. Ja sellest oli kasu.

Muudest asjadest kirjutan teinekord, aga sellesse loose panen pildi ühest taimest, kelle kaunis õis paistis juba eemalt paksu rohu seest välja. Olin just käinud vaatamas, kuidas lehised kasvavad ja teist rada pidi metsast välja tulles seda õit nägingi. Oleks nagu ojamõõl, aga nemad on ju ära õitsenud ega uhkelda nii toredate õitega. Saatsin pildid määramiseks taimetarkadele ja kui vastused saan, siis annan blogis ka teada.

Teine leid pani terve Eesti ja ka Soome linnuvaatlejad kihama. Juhtusin pildistama üht teistmoodi lindu orasepõllul. Kuna binoklit kaasas polnud ja kodus arvutist pilte vaadates ei suutnud lindu ära määrata, siis saatsin pildid tuttavale loodusfotograafile, kes on ka suurepärane linnutundja. Ja siis läks lahti! Telefon aina helises, ornitoloogid kihutasid kohale. Järjekordne linnuharuldus on Eestisse sattunud – stepikiivitaja.

Lind toimetab suurel põllul koos ülejäänud vähemalt 100-pealise kiivitajate kambaga. Võimalik, et ta on juba mõnda aega kohal olnud, aga nägema juhtusin teda alles täna, kui peatusin, et vaadata noorte kiivitajate lendamist. Hommikuks on arvatavasti bongarid Helsingist laevaga meie maile kohale saabumas ja üleöö on minu nähtud linnust staar saamas. Hea ikka, et lindudel tiivad on ja tülitajate eest hõlpsasti kõrgele võivad tõusta.

Jäta vastus