Blogi avalehel

Pererahvas on kodust ära.

October 22nd, 2008

Pererahvas läks korraks ära ja pani keldriukse kinni.

Selline pilt on nüüd pärast pikki kuid, mil sai kõpitsetud pärandkultuuriobjektil – vana keldri ehitusel, õigemini müüride taastamisel ja säilitamisel. Kevadel tööd jätkuvad. Aknad tuleb ette panna ja üht-teist ka sees edasi teha. Praegu las tuuldub ja kui kord lumetuisud ohustama hakkavad, saab aknaaukudele kile ette tõmmata. Tegelikult on keldris elanikud ka olemas – rotid. Minu teada seal miskit söödavat küll ei ole, aga eks varjualune ole kindel kaitse talve eest. Kui vaid händkakk aimaks, kes seal liiguvad. Aga mine tea, võib-olla aja jooksul avastab öökull isegi, et aknaavadest saab sisse-välja lennata, pennil istuda ja siis…

Hea tunne on, et suvised tööd läksid korda ja nüüd saab otsi koomale tõmbama hakata. Tosin linnupuuri on ootamas mõnda head ronijat, kes need metsas puudele paigaldaks. Päevgi juba lühike. Metsas jätkub igasuguseid hooldustöid ja külmade tulekul saab järgmiseks aastaks küttepuid teha. Kuna metsamaterjali turg on praegu kesine, siis on paras aeg sel talvel oma tarbeks kuusepalki lõigata ja saeveskis ehitusmaterjali teha lasta. Uusi voodrilaudu on majale vaja.

Täna koristasime üksikuid mahalangenud leppi ja vedasime neid käsikäruga taluasemele. Vaja veel ära lõhkuda ja riita panna. Kuluvad suvel liha-vorsti küpsetamisel ära.

Jäta vastus