Blogi avalehel

Kuidas ma maasikaid kaitsta püüan.

June 28th, 2010

Juba enne jaanipäeva hakkasid aedmaasikad punetama ja tuli nende kaitseks midagi tõhusat ette võtta. Viimaste aastate jooksul pole ma õieti saaki saanud, sest hallrästad söövad juba roosakaks minevad marjad auklikuks. Vahetasin maasikapeenarde asukohta, aga rästad on terased linnud ja passivad õiget aega, millal tegutsema asuda.

Kuuldavasti kardavad väiksemad linnud röövlinde ja hoiduvad eemale. Aga hallrästaste suhtes see küll ei kehti! Hallrästad ajavad kambakesi taga üle õue lendavaid vareseid ja kuusehekis pesitsevatele harakatele tegid nad ka tuule alla. Äärmiselt julged, aplad ja pealetükkivad tegelased need hallid paskrästad, nagu mõnikord neid kutsutakse.

Eks katsetasin siis röövlinnuga ning tõin jaanilaupäeval toast hiireviu topise ja kinnitasin selle otse maasikavagude kõrval mahasaetud õunapuu kuivanud tüve külge. Mõtlesin, et annan auväärsele hiireviule pisut kasulikku tööd ja saab ühtlasi ka tolmunud sulgi tuulutada. Järgmisel hommikul läksin välja vaatama ja mis ma näen – otse hiireviu valvsa pilgu all askeldab hallrästas maasikalehtede vahel!

Topis tuppa tagasi ja poodi võrku ostma! Meisterdasime siis saelattidest raami ja tõmbasime 4×10 m võrgu üle kahe vao. Teine võrk kulus veel. Vastu maad olevad latid põimisin nööriga võrgu külge. Neid saab koos võrguga üles raamile tõsta ja sel viisil pääseb inimene maasikatele ligi. Tülikas küll, aga maasikatest ma sel korral vist ilma ei jää.

Jäta vastus