Blogi avalehel

Üksinda meeste seas.

October 26th, 2008

Pime aeg on käes ning sobib koosolekute pidamiseks ja koolituskursustel käimiseks. Talveajale üleminek sobib mulle, sest saab õigel ajal magama minna, mitte pärast keskööd nagu siiani, ja meeldib hommikul ilma südametunnistuse piinadeta (et oi-mis-kell-juba-on) ärgata. Pikad õhtud sobivad samuti, sest jääb puhkamiseks rohkem aega.

Laupäeval olin kotkarahva sügiskoosolekul. Üks naine meeste seas. Aga ega ma end sellest häirida lase. Tähtsam, kui füüsiline suutlikkus puu otsa ronida või pikki metsaretki läbida, on mõtteviis. On eriline privileeg osa saada Eesti parimate kotkaekspertide uuringutest. Arvestades, kui palju kotkaste või must-toonekurgede pesitsusi ebaõnnestub nii inimese süül kui ka looduse loomulikust valikust tingituna ja kui palju noorlinde rändel hukkub, saab selgemaks, miks on neid linde ja nende elupaiku vaja kaitsta.

Koosolekust võttis osa ka üks nn. Storkahoolikute klubi liige. Tegu on veebikaamera pidevate jälgijate ühendusega üle maailma, kelle kaudu on väärtuslikku tagasisidet tulnud ka meie kuulsuste, must-toonekurgede Tooni, Donna ja Padise pesaelu pisimatelegi sündmustele.

Pühapäevane torm oma karmimat poolt meie mail ei näidanudki. Hulkusin veidi aega tuules ja vihmas mööda metsasihte ja mõtlesin hundi-ilmast. Et kohe-kohe ilmuvad kriimsilmad võsast nähtavale. Ümberringi ulus hoopis tuul…

Pika pimeda päevaga oli aega ka paberite kallal nokitseda ja vormistasin ära taotluse kuusekultuuride hooldustööde toetuseks. Sellesama töö toetuseks, mida viimastel nädalatel olen pidevalt teinud ja mis valmis sai. Seekord olin vilunum ja paberid ei võtnudki enam nii palju aega kui varem.

Jäta vastus