Blogi avalehel

Suured ja kohmakad.

October 29th, 2008

Tänane jutt ei ole metsast, vaid sellest, kas ja kuidas minu metsalood tulevikus Maalehe veebi üldse jõuaksid. Pildil nähtav ja minu kodu kuusehekilt toetust saav post on kõige algus. Sinna jõuab ja sealt tuleb läbi heki Elioni õhukaabel, mis peaks tagama kvaliteetse internetiühenduse minu kodu ja muu maailma vahel.

Lugu on isegi naljakas, kui meenutan mitmeid varasemaid palveid Elionile. Et palun tulge vaatama ja vahetage post välja. Või pange maa-alune kaabel majani. Kuna eelmisel nädalal oli järjekordne tormioht, siis saatsin Elionile (nii klienditeenindusse kui tehnilisse tugiteenindusse) meilid koos kolme fotoga selle liiniposti olukorrast ja sain sekundite pärast automaatvastused, et probleemiga tegeldakse. Päev hiljem helistati riketest, küsiti, mis viga. Seletasin, et otsest riket pole ja küsisin, et kas meili pole näinud. Ei ole, vastati, oli RIKKE teade edastatud. Meilid minevat keskusesse (automaatvastajale siis?) Mina vastu, et tahan riket ennetada ja seletasin postijutu veelkord üle. Eile tulid hommikul töömehed Elioni alltöövõtufirmast, oli saadetud RIKET otsima. Hea, et kodus olin ja sain asja üle rääkida. Nad nägid isegi, et post kukub kohe pikali ja küll siis päris RIKE ka tuleb. Helistasid kellelegi ja läksid minema. Täna hommikul tuli mobiilisõnum, et teenuse toimimine on taastatud. Ja kui jälle probleemid, pöördugu 6069966. Sinu Elion. Vaat siis sain küll naerda! Post on täpselt samas asendis kui enne oli. Õnneks pole ühendus veel ära olnud.

Kuna täna tegin koduseid aiatöid, koristasin kasvuhoonet, lõikasin lillepealseid ja riisusin lehti, siis oli asjade üle aega mõelda. Elionile võrdluseks sobib praegune RMK uus süsteem. Et pea ei tea, mis saba teeb. Lülisid on nii palju vahel, et signaali kohalejõudmine sabaliigutaja närvile on aeglane ja nõrk. Ei metsaülem ega ka metsnik tea enam, kes ja millal tuleb valgustusraiet või kultuuri hooldust tegema. Seda korraldab omaette üksus ja asjamees. Vaid tema teab, kes alltöövõtja on, aga seda, kustkandist töömees (see viimane „sabaots”) kohale sõidab, peab järgmiselt lülilt uurima.

Oi aegu ammuseid! kus probleemid sai kohapeal selgeks räägitud, rikked päevaga parandatud ja töömehedki samast kandist kasvõi jalgrattaga tulemas. Ma ei igatse neid aegu taga, vaid tahan et asjad kiiresti laabuksid ning sõnumite ja automaatvastuste asemel reaalseid tegusid näeksin.

Üks vastus “Suured ja kohmakad.”

  1. RonaldLI:

    Спасибо за текст! Очень понравилось

Jäta vastus