Blogi avalehel

Üle kallaste.

October 29th, 2008

Esimese asjana eilse loo jätkuks teatan, et Elion on 2 uut posti püsti pannud, minu ja naabrite maja kohale maantee äärde. Esialgu pole veel kaableid pandud, aga küllap seda ka tehakse. Pealegi tõi kuller täna kohale Digi-TV komplekti – Elioni poolt ja tasuta. Kuumaksele lisandub vaid 60 kr, sest ADSL kodupakett on juba enne mitu aastat olemas. Sõjakirves on nüüd maha maetud ja olen rahul, et mõned asjad positiivselt lahenevad.

Et ka iseendaga rahule jääksin, sõitsin täna metsa ja sain raasukese töödki tehtud. Esimese asjana, mis mulle silma hakkas, oli üle kallaste tulnud jõgi. Veetase on nii kõrge, et jõkke suubuvad kraavid on ka vett täis. Enam pole kraaviveel kuhugi voolata, pigem pressib jõevesi end kraavidesse. Vool on kiire ja vesi läbipaistmatu. Kui kallastelt vette ulatuvaid oksi ja murdunud puid poleks, võiks paadiga allavett mere poole kihutada. Keegi sõge ATV-lane on silla juures avastanud, et sealt üle ei saa ja porise kaarega ümberpöörde teinud. Hea, et sild kitsas ja ainult inimest kannab. Kui kevadel uue silla ehituseks läheb, teeme selle kõrge ja kitsa. Kel vaja, saab jalgsi edasi.

Nüüd, kus tähtajalised hooldustööd on metsas valmis, saan rahulikult tegelda pikema aja plaanidega. Täna puhastasin peenest võsast ja vaarikatest lepiku alust. Sealt loodan küttepuid talvel teha. Ja kevadel kuusetaimed istutada. Sügisene istutamisplaan jääb katki, sest maa on liiga märg, muld lausa porine. Sellise istutamise tulemused ei pruugi head olla, sest liiga märja mullaga võib talvel tekkida külmakohrutusi. Taimed kerkivad üles ja kui neid siis ülessulanud maaga uuesti kinni ei talla, jäävad juured „rippuma” ning taim võib ära kuivada.

Jäta vastus