Blogi avalehel

Pühapäev on tööpäev.

September 19th, 2010

Laupäev oli vihmapüha, sain seenepirukaid küpsetada, sauna teha ja puhata. Pühapäeva hommikuks jäi sadu järele ja võis metsa tööd jätkama minna. Ikka ilma järgi käib see asi mul.

Kiirustasin, sest tahtsin noorendikuga lõpuni jõuda. Pidevalt liikuvad tumedad pilved ähvardasid tööd segama hakata. Õnneks läks ja sain kuiva nahaga töö valmis. Päikegi tuli vahepeal välja.

Korraks vaatasin ka metsatukka, kus tavaliselt metsšampinjonid kasvavad. Olidki seal täitsa olemas! Sihile on ilmunud nüüd hulganisti kuldmampleid. Ilus vaadata, aga mina neid ei korja, kuigi pidavat söödavad olema. Nii palju punaseid kärbseseeni kui tänavu, pole ma ammu näinud.

Metsaääred rõkkavad praegu linnuhäältest. Suured salgad metsvinte ja teisi tegelasi sebivad ringi. Arvan, et konnakotkad on rändele läinud ja seepärast võtavad metsas nüüd võimu üle talvised peremehed – rongad, kelle pesa on samuti samas piirkonnas. Kuni konnakotkad on kohal, hoiduvad rongad konfliktide vältimiseks kaugemale. Reedel nägin veel üht konnakotka vanalindu tee äärest lendu tõusmas, aga noorlindu pole enam kohanud. Praegu võivad liikuda ka läbirändajad, seepärast ei pruugi alati kohalike lindudega tegu olla.

Peatun iga päev veidi aega metsa ja põldude vahelisel teel ja sageli näen seal üht-teist huvitavat. Täna siis olin tunnistajaks, kuidas raudkull üritas üht väiksemat värvulist rünnata. Siia-sinnapoole, üles-alla pikeerides püüdis ta lennult väikest lindu haarata. Selle peale hakkasid rongad häält tegema ja lendasid kulli suunas. Tundus, et kullil jaht ei õnnestunud. Igatahes lendas ta rongakisa saatel üle välja metsa poole.

Jäta vastus