Blogi avalehel

Kakupuid valimas.

October 31st, 2008

Kuu lõpp on alati igasuguste andmete kogumist ja edasiandmist täis ja aeg muudkui lippab. Metsasolek jäi lühikeseks. Käisin ringi mõttega, kuhu saaks üles panna valmismeisterdatud kakukastid. Kokku on suuri kaste kolm ja leidsin neile sobivad kuused, kuhu võimalik otsa ronida ja mis jääksid teeradadest kaugemale. Kui kakk mõne neist omaks võtab, siis asub ta seda ka kiivalt kaitsma. Pole kuigi tark tegu saada kakurünnaku objektiks. Enda arvates valisin väga head kohad välja, kust võimalik hästi lendu tõusta ja kus kõrval on väike lagedam puudest vaba platsike. Poegade valvamiseks sobivaid istumisoksi või tüükaid leidub ka läheduses. Ootan nüüd põnevusega, mis linnumehed asjast arvavad, kui nad lähinädalatel tulevad ja kastid puude otsa üles viivad.

Juba kümme aastat või rohkemgi jälgin ühe mahakukkunud puu kõdunemist. Mullast tulnud ja mullaks muutumas. Varasemast ajast on mul albumis temast pilte, aga tänane on üpris lõpueelne. Mõned rähni tööpäevad veel – ja pole enam miskit.

Panin paariks tunniks masina ka käima ja niitsin rootsi kuuskede noorendiku servalt kraavikaldalt võsa. Ega seal suurt enam ei kasvagi, sest olen üle aasta kraave puhastanud. Mõni pajupõõsas veel üritab oma vitsu kasvatada. Varakult läheb pimedaks ja teeservas piiluvatest kitsedest ei õnnestunudki enam pilti teha. Valgust lihtsalt ei olnud.

Jäta vastus