Blogi avalehel

Luiged lähevad, lumi tulekul.

November 17th, 2010

Teist nädalat näen mööda külateed sõites põllul peatuvaid luikesid. Enamasti on tegu laululuikedega, kelle seas on ka hallikama sulestikuga noorlinde. Paistab, et kogu aeg pole kohal samad linnud, vaid osa neist lendab edasi ja uued tulevad juurde. Huvitav, kas nad sealt ka midagi nokka pistmiseks leiavad – põllule on külvatud taliraps.

Täna ei lasknud päeval raisku minna. Võtsin saemehe külast kaasa ja rookisime mahavõetava elektriliini alt need jämedamad pajud-lepad maha, millest ma ise jagu ei saanud. Nüüd on metsavahelisel liinialusel elektrimeeste masina jaoks liikumisrada sisse lõigatud. Lubati kord külmemal ajal sealt traate ja poste välja vedama tulla.

Koristasime veel ära jõe kaldal mahamurdunud vana kase ladvaosa ja tassisime rondid lõkkeplatsile koonusesse. Tüveosast kirjutasin siin juba varem, et jõkke kukkunud jupid läksid allavett. Saemees ütles, et vana kase ladvaosa oli ülikõva ja keerdus puiduga, mida andis läbi saagida. Küllap oli mädanik allpool tüves sees, et vana kask tuules murdus. Hea, et koristustööd saime tehtud enne, kui lumi kord kõik enda alla matab.

Jäta vastus