Blogi avalehel

Lund krae vahele.

November 25th, 2010

Minu raietööd saavad selle nädalaga lõpule. Saemeestele pudiseb lumi krae vahele, kui puid liigutavad. Kahe päevaga tuli päris korralik kiht seda valget maha, peitis langetatud puude hunnikud enda alla ja kattis kuused talverüüga.

Täna tuli metsaveotraktor sihte tallama. Koos sõitsime veoteed läbi ja sain masinamehele ära näidata kohad, kus tean kõige pehmemad metsaosad olevat. Laiade ratastega traktor, mis ilma koormata metsaveohaagisega kaalub kokku 13 tonni, tallas mitu korda, et oksavaalud kokku vajuksid ja järgmisteks päevadeks lubatud külm maa kandvaks külmetaks. Tore rahuliku olekuga ja metsast hooliv masinamees tundub olevat. Loodan, et tulevaks nädalaks, kui materjali vedama saab hakata, on teed külmunud ja õnnestub töö ära teha.

Kadripäeva lumi tulid minu jaoks liiga vara. Põhjusi on mitu. Esiteks see kodune teede rookimine käsitsi, sest selg hakkab vastu. Teiseks läbipääsmatuks muutuvad metsateed ja piiratud liikumine. Kolmandaks segab ta mu pooleliolevaid võsatöid. Tagatipuks ei unune eelmine, metsaelanikele nälga ja surma toonud pikk talv, mis tekitas lootusetuse tunde ja tegi minust peaaegu lumevihkaja. Seepärast ei saa ma hästi aru neist, kes juba novembris unistavad valgete jõuludest. Olgu pealegi – laste jaoks on valge lumi nauding, jõuluvana saaniga jne. Maa- ja metsainimesele aga katsumuste aeg.

Äkki läks ka lindude toitmisega kiireks. Nad lihtsalt tulid hulgakesi – tihased, varblased, rohevindid, puukoristaja – vaatasid aknast sisse, mõni koputas, enamik ootas. Kaerahelvestest üksi ei aidanud, tuli ka sihvkasid panna. Kui eile jõe äärde sõitsin, kus samuti linnumaja ripub, ja kuhu ma seni veel polnud midagi puistanud, nägin kohe, et linnud on kohal ja ootavad. Soojaga polnud ühtki näha, kohtasin neid vaid metsas. Eile aga hakkasid tihased minu auto ja punase mütsi peale kokku lendama ja häälitsema. Kas tõesti on paljud neist vanad asukad eelmistest talvedest, et punase mütsi kohe ära tundsid? No kuidas sa siis jätad sõbrad toiduta. Ka täna viisin sinna täiendust.

Jäta vastus