Blogi avalehel

Mõni asi on parem kui varem

November 24th, 2011

Kogesin, et meie alevi serva hiljuti rajatud jäätmete kogumise plats on ikka üks väärt asi. See on korralik, asfalteeritud, tarastatud, eri liiki jäätmete konteineritega ja valvetöötajaga, kes kliendi nime kirja paneb ning mõnd tüüpi lammutusjääkide eest ka raha kasseerib ja kviitungi annab. Teenindab Ragn-Sells.

Koduse remondi üks etapp saab selleks korraks lõpule ja nii tekkiski suurel hulgal ülearust sodi. Puiduga pole muret – need tükeldan ja põletan ahjus või pliidi all ära. Pärast saab tuha seest naelu ja muud metalli välja korjata. Papi ja vanad tapeedid kogusin kottidesse ja need sobivad metsas risupõletamisel tulehakatuseks. Vanad korstnakivid said metsateele rööbaste täiteks. Jäätmejaama viisin tühjad värvi- ja muud potsikud, vanad elektrijuhtmed, WC poti jne.

Paar päeva tagasi käisin üle vaatamas eelmise talve lageraielanki, kuhu kevadel plaanis kuusetaimi istutada. Mööda piirisihti minnes jäi silma, et naabrite metsa kunagi puistatud purgi-pudelid on endiselt samas kohas põõsa all. Ega ma naabri nime ei teagi, sest see mets on käinud mitme omaniku vahel käest kätte. Vaevalt keegi sellest klaastaarast seal midagi teabki.

Loodetavasti väheneb tulevikus metsade prügistamine, eriti seepärast, et on loodud võimalused olmejäätmeid mugavalt ära anda. Plastpakendid ja klaastaara käivad kenasti suurtesse ühiskonteineritesse, papp ja paber teise. Kõik muud ülearuse saab aga kogumisplatsile ära anda, suuremalt jaolt tasuta. Miks peakski sodi viimiseks kaugele metsa sõitma?

Uduhall november möödub õnneks kiiresti, sest töid ja sekeldusi on palju olnud. Loodetavasti saan jälle rahulikult metsas toimetada, kestaks vaid lumeta sügis edasi.

4 vastus “Mõni asi on parem kui varem”

 1. eino:

  aga siiski tekivad väiksed prügihunnikud siia ja sinna,eriti suurte teede äärde-hea lihtne ju sõidupealt välja loopida….loodan et selline tegevus lõppeb

 2. Valli:

  Asi oleks veel parem kui keegi suudaks ametnikele selgeks teha, et Keskkonnajaamad oleksid avatud enne ja peale Eestis kehtivat tööaega. Samuti pühapäevadel. Just siis tehakse kodudes koristust ja need koormad satuvadki metsadesse. .

 3. MAI MILVEK:

  Ilusat eilset Kadripäeva ja emale palju õnne.Ei saanud telefoniga eile pihta ja kaart jäi saatmata.Kahjuks!Olen Sinu fänn ja kasutan praegu seda võimalust vigade parandamiseks.Kõike ilusat ! Maie ja Ants.

 4. Leili:

  Aitäh, Maie!
  Emal oli jah tähtpäev – sai 89.
  Panen siia oma meiliaadressi, saame otse suhelda.
  leili ätt aks punkt ee (ei taha aktiivsena panna, küllap saad aru).

Jäta vastus