Blogi avalehel

Mu väike isamaa

February 23rd, 2012

Kodumaa tähistab homme oma sünnipäeva. Mõtetes ja südames olen temaga. Ma armastan oma maad ja neid märkamatuid inimesi, kes elavad vaikselt oma igapäevaelu, kellele ei riputata rinda aumärke ega kutsuta vastuvõttudele. Armastan seepärast, et nemad hoiavad meie külade viimaseid suitsusid.

Valus on, et väikestest inimestest käivad üle sellesama riigi majandusmonopolid, kes pigistavad oma hiigelkasumeid taga ajades kodaniku rahakotist välja viimased sendid. Vähe sellest, nad on valmis viima küla tagant kasvõi viimase metsatuka, sonkima või risustama maastikke ja julgevad selle teo eest veel toetust küsida. Rahaahnus teeb sõgedaks.

Kuhu on jäänud aated, isamaalisus ja patriotism? Kas aastapäevaballil klaase kokkulööva valge mansetiga käe, sinise lipsu ja musta kuue all tuksub veel seesama süda, mis innustas inimesi vabaduse poole? Ega see süda ometigi kivistuma pole hakanud? Või kogunisti väsima?

Soovin kõigile lihtsatele inimestele kangekaelsust ja trotsi seista vastu võltsmoraalile, usku omaenese vägevusse ja püsimajäämisesse. Isamaad ei saa juudaseeklite vastu vahetada, ta on meil ainus.

9 vastus “Mu väike isamaa”

 1. ints:

  millest jutt? millised monopolid? eesti energia? mis nad tegid väikesele inimesele? ja kes see väike inimene on, kas jutt on lastest, nagu seda väljendit tihti kasutatakse, või maainimestest?

  ma saan aru et kellelgi on olnud soov midagi öelda, aga mõte pole peast paberile jõudnud paraku…

 2. PÄRJA:

  VÄGA ÕIGED ja ilusad sõnad.Ja väga hästi ning õiglaselt sõnastatud.Kõike head ja ilusat ning palju hingejõudu sõnade autorile ning kõigile neile,kes on julgenud suurtele monopolidele vastu hakata.
  ILUSAT pidupäeva jätku!

 3. Heli:

  Leili! Mis tulnud südamest , läheb südamesse ja annab jõudu edasi elada. Aitäh ja jõudu ka Teile edasi võidelda isiklikus elus ja looduse rindel! Austusega : väikene inimene

 4. Nipitiri:

  intsule

  Hoopis vastupidi:tundub, et sinu pähe ilmselt ei mahu peale rahanumbrite midagi. Häbi! Jäta oma “tarkused” enda teada.Sellel lehel ei tunne küll keegi puudust sinu sõnavõttudest.

 5. mamma:

  kahjuks just taolist “sinimustvalget2 , KELLE KOHTA leili küsimuse esitab, KEHASTAB ENDAS ints. pARAKU POLE TA AINUS JA JUST SELLISEID OLI KA VASTUVÕTUL TERVE RIDA KLAASE KÕLISTAMAS JA SELTSKONDLIKULT AEGA VEETMAS. Leili viitab päris täpselt, et koor on küll isamaaline kuid sisust on kadunud aated js põhimõtted.

 6. ints:

  ei käinud vastuvõtul. ja eesti rahaeliidi hulka ka ei kuulu. eesti läheb mulle vägagi korda aga eesti jaoks ei ole eriti midagi võimalik teha mätta peal mullikesi puhudes. eesti tragöödia minu arust ongi see, et liiga palju inimesi kes on valitseva võimu suhtes kriitilised, ei võta samas seda maailmaparandamist tõsiselt. lihtne on ju rääkida monopolidest, juudaseeklitest, võibolla isegi kuulutada et kõik poliitikud on vargad, kõik ärimehed mõrtsukad jne. aga sellise lahmimisega ei muudeta midagi, see on demagoogia ja populism, hullem populism kui savisaar oma lubadustega maailma parandada (ehk meie lapsed võlaorjusse saata) või ansip oma fooliummütsikese ja seemnekestega. vaadake mis tegid IT inimesed – taheti USA mahitusel mingit ACTAt salaja vastu võtta, leiti kohe terve hulk arukaid ja autoriteetseid inimesi kes kirjutasid kaalutletud, detailitäpseid ja emotsioonivabasid analüüse selles teemas ning seda ei saanud poliitikud enam ignoreerida – ACTA on euroopa mastaabis (vähemalt ajutiselt) peatatud. Kui keegi arvab et see saavutati pealinnades aset leidnud demonstratsioonidega, siis te eksite – eestlastele oli see demonstratsioon ehk midagi erilist, muu euroopa aga on igasugu demonstrantidega juba ammu harjunud, demonstratsioonidega (vähemalt nii väikeses mastaabis) ei saavuta seal enam ammu midagi. Eestlane paraku ei viitsi eriti tänavalegi minna, kirub valitsust ajalehtede kommentaarides ja laupäeva õhtul köögilaua taga viina visates. Nii et mamma ja nipitiri – kui te teete mulle häbi selle eest et ma kriitikast sisu otsin, siis vaadake peeglisse ja mõelge et mida te ise kasulikku eesti edendamiseks ära teete.

 7. Leili:

  Ints, minu kui loo kirjutaja mõtteks on olnud loodusväärtuste säästlik kasutamine, kasinus ja kokkuhoid. Viina laupäeviti ei viska, streikima ka ei hakka, elan maal, kus on asjalikumaidki toimetusi. Istutan kevadeti metsa ja käin seda hiljem hooldamas. Selle kõrval näen ja jälgin pidevalt looduses toimuvat, sealhulgas ka inimtegevust. Arvan, et olen andnud ja annan jõudumööda ka edaspidi oma tagasihoidliku panuse Eestimaa paremaks muutmisele.
  See, et ma pärast päeva lõppu oma blogipostitusi kirjutan, et tähenda, et seda oma kibestumise väljaelamise kohaks pean. Enamasti püüan looduse kaudu inimestesse positiivseid emotsioone tekitada. Paraku riivavad mõned majanduslikud otsused meid kõiki ja mõnel hetkel ei suuda näppe klaviatuuril taltsutada.
  Kui oled viitsinud siinseid lugusid sirvida, siis leiad küll õige harva mõne poliitilise kommentaari. Elu on liiga lühike ja habras, et seda tühisusele raisata.

 8. ints:

  Vabandan, too päev kui ma selle esimese kommentaari kirjutasin, olin vist tavalisest tigedam tühilahmijate peale, seetõttu ka tahtsin selgust saada et mis monopolid need inimesi jälle kiusavad. Eestis minu teada enam puhast monopoli ei olegi ju. On piirkondlikus mõistes – näiteks ühe küla ainus toidupood on monopol nende jaoks kes ei saa naaberküla konkureerivasse poodi minna. Ma arvan et antud juhul käis postitus siiski äri vs looduskeskkond konflikti kohta üldisemalt ja seega monopol oli lihtsalt kujundlik sõnakasutus mis paraku mind juhtus häirima.

 9. Leili:

  Vabandus vastu võetud:) Eks kõigil ole tundlikke teemasid – mõned ärritavad, teised jätavad külmaks, kolmandatele kiidad takka. Ongi vahva, et inimesed pole päris ükskõiksed, mõtlevad kaasa ja vahel poetavad ka sõna sekka.

Jäta vastus