Blogi avalehel

Kure lugu ETV-s

February 29th, 2012

Lõpuks jõudis meie sookurg ka televiisorisse. Lugusid loodusest näidatakse telesaadetes suhteliselt harva.

Pärast järjekordset lumesadu rõõmustas uus päev sulailma ja päikesega. Nagu ikka, tegin sookure vaatamiseks ühe sõidu. Kui kohale jõudsin, oli lind parajasti vilja söömisega ametis. Pärast seda tegi küla vahel ühe jalutuskäigu.

Istusin autos ja imetlesin sookure graatsilist kõnnakut, tema väljasirutatud kaela ja uhket peahoiakut, selgelt tuntavat naudingut soojast päikesest ja läheneva kevade lõhnast. Aiman, et kurel on rinnus ärevus. Teised on alustanud kevadrännet ja kuuldavasti on sookurgi nähtud juba Saksamaal. Neil teistel on veel hulk maad põhja poole lennata, mis kulutab tublisti jõudu. Meie kurg aga pöörab üha sagedamini pilgu taevasse, et tabada ära esimesed saabujad ning siis painutada pea kuklasse ja lasta kuuldavale võimas kuretrompet: „Mina olin enne teid kohal, juba ammu!“ Oo, selle tunnistajaks tahaksin küll kangesti olla!

Sedaviisi kevadest mõeldes ja kure jalutuskäiku läbi objektiivi jälgides silmasin, et kure kõrval tee ääres on vahva liiklusmärk „lehmad teel“. Vaat see asi tuleb tingimata mälestuseks pildile jäädvustada – kuidas sookure talv lehmade kõrval möödus ning kuidas lehmatoit ja osavõtlikud inimesed tal ellu jääda aitasid.


Üks vastus “Kure lugu ETV-s”

  1. Heli:

    Kahjuks nägin selle saatelõigu saba otsa, aga ikkagi hetkeks silmasin nii teletäht sookurge kui ka Teid, Leili.Oli tore kohtuda, kuigi mina teiselpool sinist ekraani. Olete oma lugudega kogu meie pere(keda on kokku 10 hinge kolmest generatsioonist) huviorbiiti jäänud nii oma südamliku kirjatükkide kui huvitavate looduspiltidega. Ootame aga lisa!
    Tänulikud harjakad Mahtra raba servalt

Jäta vastus