Blogi avalehel

Lumeveed lähevad.

November 29th, 2008

Põllud on jälle paljad ja teed porised. Kui oma maadele jõudsin, ootas jõe ääres veteväli. Väike jõeke oli nagu lai Emajõgi ja silla juurde saamiseks tuli autoga väljaspool sängi uusi vooluteid otsivatest vetest läbi sõita. Ainult veidikene tagasihoidlikum vaatepilt kui jaanuaritormi ajal oli. Aga siis oli teine põhjus – meri surus veed jõgedesse tagasi ja sellega kaasnes uputus. Nüüd aga lähevad lumeveed. Võimas!

Jälle oli näha ja kuulda rohkem linde kui paksu lume aegu. Ees põllul vahetas kohta suur urvalindude parv, tee ääres valvas posti otsas üks hiireviu, metsast kostus musträhni kriiksatus ja noorendikust pani vurinal lendu üks laanepüü. Tihastest ja puukoristajatest ei maksa rääkidagi, sest nemad käivad linnusööklas ja elutsevad lähikonnas.

Mähkisin kinni paar tamme, sest oleks kurb, kui kitsed või jänesed neid närima hakkaksid. Üks tamm on looduspiltnike talgupuu. Kevadel tullakse uuesti ja tamme käekäiku tahetakse kindlasti näha.

Lõikasin teele ette jäävaid toomingaoksi, aga suurem töö tuleb siis, kui külamees päevaks-paariks saab appi tulla. Suurte toomingatega on asjad lõplikult selged – tuleb maha võtta. Seejärel nagistasin mõne tunni noorendikus võsa lõigata. Hädasti oleks veel sooja ja vihma vaja, sest võpsikus on lumi alles sügav. Peened kased on lumme paindunud, jämedamad on siiski püsti. Palju noori kuuski on samuti lume all viltu. Kui nüüd peaks järsku külma tegema, siis puud jäävadki lõksu, koorikuga kaetud lumme. Sumasin seal vahel ja kergitasin kuusekesi. Viltused kased aga tuli maha lõigata. Ilm on teinud mu tööplaanides ettenägematuid muudatusi ja poolelijäänud võsatööd tulevasel istutuspõllul peavad praegu ootama. Noorendiku päästmine kõigepealt.

Üks vastus “Lumeveed lähevad.”

  1. Olavi:

    Praegu on ka tihasteparved metsas hästi aktiivsed. Siia on vist saabunud Soomest ja Karjalast umbes musttuhat lindu. Ja nad on nii uudishimulikud, Kui seista ja jälgida nende tegemisi siis paari minutiga koonduvad nad su ümber ja julgemad tulevad lausa meetri peale. Tea kas nad inimest kunagi näinud ongi ?
    Eile olid eriti laheda sabatihased. Lumi on sulanud ja nende valged rindmikud on pika saba otsas :-))) hästi nähtavad !

Jäta vastus