Blogi avalehel

Aeg eelmine aasta maha jätta

March 20th, 2012

Paar päeva olen tegelenud paberitega, mis kõik on pärit 2011.aastast. Need numbreid täis paberilehed ei taha minust lahti lasta, samamoodi kui pildil olev oksa külge klammerdunud eelmise aasta puuleheke.

Tegelen raamatupidamise korrastamisega ja üritan valmis saada ka oma tuludeklaratsiooni. FIE kulud-tulud tuleb paberitel ükshaaval veel üle kontrollida, et tabelitesse toksimisel vigu sisse ei satuks. See on tüütu töö ja seepärast valin kaustades sobramiseks ja arvuti taga istumiseks sombuseid päevi. Ma tõesti ei tea, kuidas küll elukutselised raamatupidavad suudavad päevade viisi neid pabereid tõsta ja silmi arvutiekraanil hoida, saamata osa sellest, kuidas õues talv oma viimaseid hingetõmbeid teeb ja kevad võimust võtab.

Jätsin esialgu andmed deklaratsioonile sisestamata, aega veel natuke on. Mõni asi vajab igaks juhuks üle kontrollimist. Et mingi võrdlus eelmiste aastatega tekiks, läheb ka eurokalkulaator käiku – teisaldan eurod kroonideks. Aastad on nii tulude kui kulude poolest enamasti sarnased.

Kevadel on aeg kõik eelmise aasta paberipatakad kõvasti kokku vajutada ja kaustad kapinurka riita suruda. Kuivanud puuleheke kaob samamoodi igaveseks sinna, kust alustavad uut elu maapinnast tärkavad sinililled, ülased ja kopsurohi.

Jäta vastus