Blogi avalehel

Metsamaastikud kutsuvad

April 23rd, 2012

Pühapäeval seiklesin veidi ümbruskonnas ringi. Minu kuusemetsade kõrval pakuvad kümnekonna kilomeetri kaugusel kosutavat vaheldust männikud, liivakünkad ja metsastuma hakkavad väikerabad.

Aastakümneid tagasi kaevandati kõrgepingeliini ehituse alla jäävast metsast välja tohututes kogustes liiva ning praeguseks on ammendatud liivakarjäärid osaliselt taimkattega kaetud, osaliselt vee all. Suurepärane paik veelindudele. Samas võib kinnikasvanud ja soostunud kohtadest leida rohkelt erinevaid taimeliike, sealhulgas ka käpalisi. Loodus ise tasandab inimtegevuse mõjusid. Siiski püsivad mõned endised vaated sellest paigast veel mälus. Meie, kohalikud, tasase maa inimesed, nimetasime neid inimese poolt puutumatuna seisnud, männimetsaga kaetud künkaid mägedeks ning veel 40 aastat tagasi sai nõlvadelt suurtes kogustes kukeseeni, võitatikaid ja männiriisikaid korjamas käidud.

Samas metsamassiivis on kaugemal metsiste mängualad. Karjääri kõrval oli maas näha tedrepabulaid. Veekogu kohalt lendas üle sõtkapaar. Eemal männikus häälitses musträhn.

Karjääri kattis osaliselt veel viimane jääkirme. Mõne aja pärast keeb roostikus ja vees vilgas elu. Võib kohata mitut erinevat liiki parte ja pole välistatud ka mõni haruldasem veelind. Kui mahti, lähen sinna jälle tagasi.

2 vastus “Metsamaastikud kutsuvad”

  1. Mirja Hoolaid:

    Tänan südamest!
    Nii hea on laua taga istujal korraks mõtteis teiega looduses ringi liikuda ja kevadet leida!

  2. Leili:

    Aitäh koos matkamast! Olen tõesti nii õnnelik keset loodust ja kevadet, et seda kirjeldada pole võimalik. See on minus sees. Selle nimel tasub loobuda paljust, mis on mööduv, lükata kõrvale ebaoluline ja lihtsalt leida need hetked enese jaoks.

Jäta vastus