Blogi avalehel

Tegime Osooni

August 15th, 2012

Foto: Karl Ander Adami

ETV võttegrupp oli minu metsas ja filmiti noorte metsataimede hooldust. Sellest saab üks umbes 8-minutiline lõik septembrikuus algavast sarjast, mil kümnes Osooni saates käsitletakse metsateemat.

Kui keskpäeval metsa sõitsime, ootas meid teest vaid 10 meetri kaugusel põlluserva kaevukaanel minu metsa väike-konnakotka selleaastane poeg. See oli hea märk. Kotka nägemine tekitas minus erilise elevustunde ja mõnel tähelepanelikumal õnnestus järel sõitvas tv-bussis samuti lendu tõusnud kotkast märgata. Mina rõõmustasin, et temast on vahepeal nii ilus ja tugev noorlind sirgunud ning et ta pesa lähistel juba ringi lendab ja iseseisvalt saaki jahtida proovib.

Hea algus oli sisse tehtud, tööplaanid vanal taluplatsil peetud ning siis oli aeg tööriided selga ajada, lõikur rihma külge riputada ja kuuseistandiku poole suund võtta. Näitasin, kuidas mul noorte taimede hooldus käib, kuidas rohu ja võsaga võidelda, et need väikseid taimi ei lämmataks ja kuused kiiresti kasvus juurde võtaksid. Rääkisin ka, mida varasematel aastatel metskitsede eemalehoidmiseks olin teinud.

Seda fotot, mille lisan, ei saanud ma loomulikult ise pildistada, see on tehtud loodusfotograaf Karl Ander Adami poolt, kes vahel ka Osooni saatele kaastööd teeb. Looduspiltnikud on juba aastaid olnud osalised minu metsaistutustalgutel, nii ka Karl. Ehk oli suvisel ajal isegi temal kasulik näha, kuidas kevadel mulda pandud tillukestest taimedest paari suvega juba ilusad puukesed sirgunud on ja mõista, kui suurt hoolt metsakasvatus tegelikult nõuab.

Tore ja tegus päev oli. Kui palju metsas filmile võetust ja Urmas Vainoga räägitud juttudest tegelikult saatesse mahub, eks seda näeme sügisel.

2 vastus “Tegime Osooni”

  1. Heli:

    Ootan põnevusega Osooni, septembrit ja metsa Leilit teleekraanil! Jõudu ja jaksu igas ettevõtmises!

  2. Leili:

    Heli, arvatavasti tuleb saatesari siiski nime all “Metsapeatus” ja on eetris laupäeviti, alates 22.septembrist.

Jäta vastus