Blogi avalehel

28. juuli Ettevalmistustööd

July 28th, 2008

Üle hulga aja jälle selline tööpäev, et õhtuks käed surisevad. Remonditud tööriist pidas auga vastu ja sain ilmatu platsi lauavirnade ümbruses maha niidetud. Need lauavirnad on mul sünnikodu õues, kuhu pole enam mitu nädalat jõudnud. Eelmisest niitmisest on kuu aega möödas. Sünnikodu õuemaadel kasvab palju raudrohtu, teelehte, valget ristikut ja müüride ääres põdrakanepit. Niitmise ajal levib kaugetest aegadest tuttavat lapsepõlvekodu suvelõhna.

Hommikupoolikul sai kruus sorteeritud ja ülejäägid aukude tasanduseks laiali aetud. Ruberoidi ja muu kraami tõin samuti kohale. Külamees oli abiks, lõikas ruberoidi parajaks ja kinnitas müürile, kuhu palgid peale tulevad. Jõe poolt tagasi sõites palistab teeservi nüüd uus kollane õitseja – soolikarohi. Tegin pilti ka. Kollased õisikud püsivad kaua, kuigi ajapikku tuhmuvad pruunikamaks.

Veidike sai lauavirna ka lammutatud ja aluspuudele tõstuki portsjonite kaupa laotud. Laudu kulub ehitusel päris palju ja kiidan ennast, et üleeelmisel kevadel sai ettenägelikult neid suurem kogus saagida lastud. Nüüdseks ilusti kuivanud. Homme jääb ümberladumiseks veel veidi aega, sest traktor saab alles lõuna paiku tulla. Tuleb pingeline päev, kus korraga on vaja mitmel pool kohal olla. Otseteed vaid paar kilomeetrit läbi metsa, kust traktoriga sihti pidi liikuda saab, aga autoga tuleb 8 km ringi sõita.

Jäta vastus