Blogi avalehel

Seen lauavirna all

July 15th, 2013

Umbes kuu aega tagasi sai suur lauavirn läbi sorteeritud ning üks osa vanade puitaluste peale uude virna tuulduma ladustatud. Paremaid laudu sai sealt iga päev värvimiseks võtta ja tasapisi hakkas hunnik vähenema, kuni täna jõudis põhi peale. Ja siis sealt virna alt maapinnalt see seen paistiski.

Kuna mul on nüüd päris mitu uuemat seeneraamatut (ja mitte ainult söögiseentest), siis asusin raamatuid lehitsema ja ka internetis kolama. Ei tasu lootagi, et kohe olen võimeline piltide ja kirjelduste järgi nähtud seene ära määrama. Aitaksid vaid varasemad kogemused, mida mul võtta pole.

Vaatamata kahtlustele julgen arvata, et tegemist on liudseenega, seega ühega liudikutest. Kuna seen kasvas üsna pimedas lauavirna all ja jäi nüüd lagedale, siis saab jälgida, kas valguse käes ta värvus ehk muutub. Peale selle suurema, umbes 5-6 cm läbimõõdus, oli läheduses veel mitu pisikest, kuni 1 cm mõõdus samasugust seent.

Söögiseente aeg on alles ees. Kohe jaanipäeva järel nägin männimetsas mõnd punast pilvikut. Vihma pole meil ammuilma tulnud ja söögiseeni pole rohkem näinud.

Jäta vastus