Blogi avalehel

Hüvasti, lahkuv aasta!

December 31st, 2013

Enne, kui uue kalendri seinale riputan, vaatan korraks lahkuvale aastale järele. Lubasin endale, et jätan sellest postitusest välja kõik halva ja meenutan vaid ilusamaid ning minu jaoks olulisemaid asju lõppevas aastas.

Esimesena meenub üheks õhtuks rahvast taas ühendanud öölaulupidu Järjepidevus Tartus. Ei käinud küll ise kohal, kuid teleülekande kaudu sain minagi elamuse. Oli hetk, mil sain mõelda oma riigist ja rahvast, kokkutulemise, ühesolemise ja üheslaulmise kaudu imeliselt tekkinud ühtsusest.

Kevadiseks tähtsündmuseks pean loomeliitude juubelipleenumil näitleja Mari-Liis Lille kõnet  „Mis on sellel pildil valesti“. Me ju kõik mõtlemegi nii, kuid ei oska sõnadesse panna, selgelt välja öelda – selleks vajamegi eestkõnelejaid.

Metsaelus on olnud töine aasta. Sain peaaegu ringi peale kõigile valgustust vajavatele noorendikele, osa oskustööliste abiga, osa oma tööga. Üksjagu sai teha kujundusraiet jõeäärsetel aladel ja puhastatud kraavikaldaid.

Läinud suve käigud hästi hooldatud metsakinnistutele nii kaugemal kui oma valla piirides andsid usku, et erametsanduses hakkavad tooni andma omanikud, kes mõtlevad kaugemasse tulevikku, hooldavad, kujundavad ja hoiavad oma metsi ka järeltulijatele mõeldes. Vahepeal hakkas mul see usk otsa saama ja selles mõttes oli mööduv aasta pöördeline.

Enda suvistest metsaretkedest on meelde jäänud uued kohad, kust leidsin kasvamas rohkelt kodumaiseid orhideesid. On olnud õnn loendamatuid kordi jälgida kotkaid ja seeläbi veelgi enam end pühendada nende kaitsmisele. Ülipõnevad on olnud tutvused haruldaste sammalde ja uute seeneliikidega.

Ei teagi, kas olen ise otsinud või on juhuslikult mu ellu tulnud palju loodusinimesi, kellelt kõigilt olen midagi õppinud või saanud nendega ka oma avastusi jagada. Olen õnnelik, et tean ja tunnen paljusid loodusfotograafe, loodustundjaid jahimehi, kotkamehi, looduse teadmamehi ja metsast mõtlejaid. Tahaksin, et need inimesed oleksid mu saatjateks, eeskujudeks ja sõpradeks ka siis, kui aastanumbrid vahetuvad.

2 vastus “Hüvasti, lahkuv aasta!”

  1. Ardi:

    Hea Leili!
    Head aasta lõppu ja jõudu muljete- kogemuste jagamisel uuel aastal!

  2. Leili:

    Aitäh Ardile heade soovide eest! Minu poolt tervist ja ilusat uut aastat!

Jäta vastus