Blogi avalehel

Aeg rahus taliolümpiat nautida

February 7th, 2014

Olümpiamängud on suur spordipidu, vaatemäng, etendus. Sportlased on seal näitlejad, sümpaatsed artistid või koguni koomikud, kes on suureks etenduseks harjutanud, treeninud. Et tervel maailmal oleks, mida vaadata ja kaasa elada.

Kui jõukatsumises aetakse kiusu, mustatakse, tehakse sulitempe – siis pole see enam nauditav vaatemäng. Kiibitsejad pangu olümpia ajal sõjakirved kõrvale. Mina soovin emotsionaalset etendust näha, kus nii peaosi kui kõrvalosi mänginud oleksid võrdselt õnnelikud, et tegid suures etenduses oma rolli nii hästi kui suutsid.

Tegelikult algasid olümpiamängud juba päev enne avatseremooniat. Tore, et TV3 sai iluuisutamise ülekannete edastamise õiguse ning värskendav oli kuulda uusi kommentaatoreid. Kangesti meeldis asjalik Margus Hernits, parem kui liiga jutukas ETV oma on olnud.

Nii nagu mul on omad lemmikud lauljate ja muusikute hulgas, nii on sportlastega samamoodi. Pühapäeval kuulsin juhuslikult Vikerraadio saadet, kus saatejuht nimetas oma lemmikuid eeloleval olümpial. Mõtlesin, et tohoh, rääkijal polnud minu hääl ja keegi minu arvamust polnud ka küsinud, kuid jutt kõlas nagu oleksin just mina rääkinud. Kõneleja ei maininud kordagi Marit Björgenit või Petter Northugi. Minagi pelgan selliseid üle inimvõimete liikuvaid „tanke“. Northug justkui lonkaks suusarajal üht jalga, ülakehaga rasket kivipurustaja tööd rügades, omapärane ja kole suusastiil, mille järgi eristab silm ta otsemaid teiste suusatajate rivis. Aga finišijoone taga viskub kindlasti selili, käed-jalad laiali – kaameratel ei jää selline äss märkamata. Koomik!

Raadiosaates mainiti veel teisigi minu lemmikuid – laskesuusatajat prantslast Martin Fourcade’i ning kuuendal olümpial võistlevat igihaljast norrakat Ole-Einar Björndahlenit ja tema kaasmaalast Emil Hegle Svendsenit. Vaatan kindlasti nende sõitudest kõiki ülekandeid ja pean pöialt sümpaatsele Fourcade’le, kes tundub iga võistlust nagu etendust nautivat. Selle ala naistest ootan soomlanna Kaisa Mäkäräineni või tšehhi kaunitari Gabriela Soukalova õnnestumisi.

Murdmaasuusatamises elan kaasa pärast ravi võistlustulle naasnud šveitslasele Dario Colognale, uutest esilekerkinutest norralasele, ilusa tehnikaga nii klassikat kui vabastiili sõitvale, kuid siiani teiste varjus olnud Martin Johnsrud Sundbyle. Meessuusatajate hulgas on veel palju meeldivaid sportlasi nii venelaste, soomlaste, kanadalaste, rootslaste hulgas. Naiste suusatamises kipub norralannade edu liiga ettearvatuks kujunema ega paku enam naudingut.

Kirjeldasin siin lemmikuid või vähem sümpaatseid sportlasi, mis ei tähenda sugugi, et ma kellegi pingutusi vääriliselt ei hindaks. Nii nagu lauljate hulgas on mul oma lemmikud või need, keda ma kuulata ei suuda, siis sama käib spordi kohta. Igal juhul on taliolümpia minu jaoks rahvusvaheline suursündmus, mis väärib jälgimist ja kaasaelamist. Küllap jõuan vahepeal ka metsas käia.

Üks vastus “Aeg rahus taliolümpiat nautida”

  1. omenaossi:

    Rahvasuu on selle olümpia juba ristinud Peldikuolümpiaks

Jäta vastus