Blogi avalehel

Tormimurd metsast väljas

February 12th, 2014

Päev läks asja ette, sest traktor tuli kohale ja saime kolm kärutäit erinevat sorti tormimurru materjali metsast välja toodud. Oli korralikku kuusepalki, mis läheb saagimisele, muust ülejäänust saab aga ahjupuid.

Pildil olev sasipundar sai samuti lahti harutatud, jupitatud ja ära toodud. Kõige erilisem aga oli üks haruline kasetümikas, mille tuul koos juurtega oli maa seest lahti lükanud. Tüvenottidest ning harudest kogunes terve metsaveotraktori kärutäis. Teine küsimus on, kuidas need kasepakud kord lõhki saab või peab saega pikuti lõikama. Ma ei mäletagi enam, millal viimati kasepuudega ahju või pliiti sai kütta.

Vana haruline kask oli ehe näide sellest, milliseks võib enam kui saja aastaga kasvada üks „hundiks“ minna lastud kask. Kuused tema ümber kõik peenemad ja lühemad. Selle kasega seoses tuli meelde kogemustega metsahooldaja, kes mul kuusenoorendikust päris suuri kaski maha lõikas – et need „hundiks“ ei kasvaks ja kuusikut rikkuma ei hakkaks. Kask teatavasti sirgub noorena hulga kiiremini kui kuusk, jõuab okaspuudest üle ja paremate valgusolude toel hakkab oksi laiutama.

Nüüd saan päevi rahulikumalt võtta, vahepeal end metsas tuulutamas käia, ehk isegi võsa lõigata. Taliolümpia pakub nagunii pinget ja üllatusi – aina uusi võitjanimesid ja suursoosikute ärakukkumisi. Eriti õnnelik olen esmaspäevase meeste laskesuusatamise üle – minu üks lemmiksportlasi, 25-aastane prantslane Martin Fourcade võitis elu esimese olümpiakulla. Hea oli näha, kuidas ta oma siirast rõõmu kogu toetajaskonnaga jagas.

Fourcade’i-vennaseid oli stardis kaks. Võitja Martin sõitis kuuendalt kohalt esimeseks, vanem vend Simon aga 36-ndalt 18-ks ning säras telepildil nii oma tulemuse, kuid vast rohkemgi noorema venna olümpiavõidu ja teise meeskonnakaaslase pronksi üle. Tore kokkuhoidev spordipere neil, olen vendadest ja nende treeningutest tehtud filmi vaadanud.

Kirjutasin mõni päev tagasi, et enamasti vaadatakse sporti ikka emotsioonide pärast ning sportlased just selliseid etendusi ka annavad. Triumfeeriv finaal ja lillesülemid esimestele, massistseenis osalejaile aplaus. Elagu sportlased!

Üks vastus “Tormimurd metsast väljas”

  1. petja:

    Jah, need “hundid” on lahedad ja väärikad, aga kui külili vajuvad, siis on neid väga tüütu tükeldada ja ära vedada. Ning tüve küttepuuks tegemine on väga väga suur töö. Kõige lihtsam vist seibideks lasta ja pliidipuuks toksida.

Jäta vastus