Blogi avalehel

Kevadel pidur peal

March 17th, 2014

Kevade järel tuli talv. Veidike lund enamvähem ülessulanud maale teeb vist pigem head – asendab kevadvihma, mis maad puhastaks. Kaitseb ka aias õitsvaid lumikellukesi.

Mulle selline ilmamuutus sobib. Ehkki töö noorendikus jäi pooleli ja bensukanistergi kuuse alla, mõtlen, et terve aprillikuu on ju veel ees. Küll jõuan. Nüüd aga tuleb vahelduseks mõned päevad toas istuda, paberimajandus korda seada ning tuludeklaratsioon ära teha. Lükkan igal kevadel selle ebameeldiva töö märtsikuu teise poolde.

Kevadiste ilmadega tuli järjest uusi rändlinde. Iga päev lendasid üle mõned haneparved, põllu kohal trillerdasid lõokesed ja kiivitajad otsisid orasepõllult toitu. Talvised tihased on aiast kadunud, vaid mõned kohalikud käivad toidumajas järele jäänud seemneid otsimas. Mõtlesin, et peaks külmade ilmade ja maha sadanud lume pärast veel poest linnutoitu tooma.

Enam pole näinud küla vahel mitu kuud elanud põhjamaist vöötkakku. Viimase dokumenteeriva pildi temast tegin 5.märtsil. Seejärel tulid tugevad lõunakaarte tuuled ning küllap need aitasid kakul väiksema vaevaga põhjamaa poole lennata. Enne lahkumist laulis kakk veel igal õhtul põlluserval suure tamme otsas. Ehk lootis mõne kaaslasega kokku saada. Kuidas asi tegelikult oli, jääb saladuseks.

Minu metsa rongapaari pesast hakkas umbes kümmekond päeva tagasi must peanupp paistma, mis tähendab, et pereema on munenud ja asus hauduma. Kui noorendikus tööd teen, lendab sealt sageli teine ronk üle. Pereisal tuleb nüüd peale enda ka pesal hauduva kaasa toidu eest hoolt kanda.

Jäta vastus