Blogi avalehel

Kokkulepe pidas

November 19th, 2014

Esmaspäeval lõpetati RMK viimastelt lageraielankidelt puidu kokkuvedu ja Metsise forwarder koliti uuele tööjärjele kusagil mujal. Harvester viidi juba varem ära. Metsateel liiguvad veel puitu ära viivad rekkad.

Tahaksin tööde korraldajale RMK-st ning mõistlikele masinameestele aitäh öelda, et pidasite kinni kokkuleppest ega lõhkunud kohalike jaoks olulist pinnaseteed, mis viib erametsadeni. Nagu pildilt näha, ei saa töö lõppemise järel sihi kohta ühtegi halba sõna öelda. Asjaosalistega kokkusaamisest ja rääkimisest oli kasu. Edasine sõltub nüüd juba erametsaomanike hoolivusest. Õnneks oleme kõik kohalikud ja vajame ka tulevikus seda liikumisteed.

Selleks korraks ollakse minu koduküla taga riigimetsas kolm kuud väldanud lageraietega ühel pool. Harvendusraied, mida saemehed teevad, veel kestavad. Puidukogused, mis harvenduselt tulevad, pole suured ja neid toob tee äärde kokku kohaliku ettevõtja väiksem metsaveotraktor, mis veab võimsa ja raske Metsisega võrreldes kergemaid koormaid.

2 vastus “Kokkulepe pidas”

  1. ka metsamees:

    Kas sellest postitusest võib järeldada, et RMK-ga saab ka kokku leppida ja kokkuleppetest peetakse kinni?

  2. Leili:

    Saab, kui juba aegsasti valmis olla, st. jälgida registrist metsateatisi, ning kui on võimalik leida kokkuveo masinale liikumiseks muid variante, jättes langi kõrvalt läbi mineva pinnasetee (mis oleks lihtsam lahendus) puutumata. Antud juhtumi puhul oli selleks kolm aastat tagasi maha võetud elektriliini trass, tühi maa, mis pole veel jõudnud metsa kasvada. Eks selline ettevalmistus nõuab suhtlemiseks aega ja pikka meelt, mida minul õnneks oli. Kõik asjaosalised, alates tööde korraldajast kuni kahes vahetuses töötavate masinameesteni, on vaja saada ühele nõule.

Jäta vastus