Blogi avalehel

Metsateed enam kaua vastu ei pea

February 26th, 2015

Pole kaugel päevad, mil vald hakkab kohalikele kruusateedele 8 tonni märgiga piiranguid seadma. Metsaveoautod on kindlasti ühed suuremad külateede kasutajad. Kui vedu suletud tee taha toppama jääb, võib omanikul tulu saamine mitmeks kuuks edasi lükkuda.
IMG_5707
Raieõiguse müügi puhul makstakse ehk tasu korraga ära, kuid seda võidakse ka osade kaupa teha, olenevalt poolte kokkuleppest. Ja kokkuleppeid on erinevaid: mõned võtavad aluseks kasvava metsa takseerandmed, mõned raiest välja tulnud sortimendid ja tegelikud tihumeetrid. Ise olen seda teist varianti viimati 5 aastat tagasi kasutanud, hiljem pole lepinguid teinud ega palki müünud. Pildil olev koorem on pärit mu naabri metsast.
IMG_5706
Metsanaaber arvas, et jõuab kogu materjali tänaseks langilt tee äärde välja tuua. Masinamees igatahes vedas isegi vabariigi sünnipäeval, sest kevad tungib peale ja metsasihil kipub pori jääkooriku alt välja pressima. Sihi otsalt vaadates ei paista kogu veotee küll hästi ära, kuid midagi hullu veel ei tundu olevat.

Tahan siiski pildil oleva sihi kuni langini jalgsi läbi käia, sest raiest maha jäänud haavaokstega pidavat põdrad maiustama ning tore oleks neid loomi lähemalt näha. Põdrad metsamasinaid ei karda, nad pidavat vaid nii kauaks kõrvale metsa minema, kuni traktor koormat korjab ja tulevad kohe tagasi, kui koorem ära sõidab. Ehk läheb õnneks neid ka mul näha, kokku pidavat 4 looma kambas olema.

Jäta vastus