Blogi avalehel

Järjega kraavis.

February 20th, 2009

Selle kraavi puhastamist plaanisin juba mitu aastat, aga aeg läks ja oli siiamaani tegemata. Täna siis oleme abimehega seal teist päeva mütanud ja mõni päev kulub veel. Kraav on sügav ja praegu on seal jää peal, mis laseb kergema vaevaga tegutseda. Vasakul on riigimetsa kasenoorendik, kus sügisel tehti hooldust. Paremal on minu maa ja otse kraavikaldal ilus siht, mida olen aastaid hooldanud. Praegu roogime suuremate puude ja noorte kuuskede vahelt välja pajusid, toomingaid ja muud peenemat risu. Isegi riigimetsa poolelt saab nüüd perv puhtamaks, sest nende töömees ei pääsenud sügisel sellele kraavi poolt hästi ligi.

Mõne aasta pärast kõlbavad allesjäävad lepad ja remmelgad küttepuudeks maha võtta. Selleks ajaks on noored kuused kindlasti suureks kasvanud. Veel leidub kaldal saari, kaski ja mõni pärn. Kui aega mässata, siis palistab tulevikus sihi äärt ilus allee.

Võsatöid tehes mõtlen alati lindudele, kellele sellised padrikud pakuvad elupaiku ja varju. Nii et inimese meelest ilus ja hooldatud metsaserv ei pruugi kõige parem olla teiste liikide jaoks. Rahustan end sellega, et tegelikult on üle kraavi riigimetsas ja minu poolel ka jõe kallastel veel lõputult padrikuid ja varjulisi kohti. Metsapuudele aga sobib kasvu kiirendamiseks lisanduv avarus ja rohkem päikesevalgust. Paratamatult peab metsaomanik oma töid tehes arvestama mitmeid plusse ja miinuseid ning püüdma säilitada looduslikku tasakaalu.

Jäta vastus