Blogi avalehel

Kiusatus.

March 19th, 2009

Hommikune pilk aknast välja muutis otsemaid päevaplaane. Tühja sest paberimajandusest – lükkan edasi. Kiusatus oli tagasi metsa tööle minna. See tunne saadab mind iga päev, kui olen parasjagu muude tegemistega seotud. Et kuidas te mul seal elate-olete. Teistel inimestel on vist keeruline seda kiusatust mõista.

Sõitsin eilsed vonklevad autojäljed jälle sirgeks. Kerged külmakraadid olid lumele kooriku peale tõmmanud. Ühistu mehed olid ka oma põllukraavidelt küttepuid tegemas ja nende maastikuauto tegi uusi laiemaid jälgi.

Linnutoit katusealusesse, veidi ringivaatamist ja siis tööle. Leidsin kuuskede alt vana kännu, mille ümber lund polnud. Ja kus seal oli värve! Just selliseid olen ma viimasel ajal igatsenud näha selles igavas valkjashallis talves. Kännuseened on nii kaunid ja huvitava kujuga.

Võsalõikusega jõudsin kolmnurkse langi kõige teravamasse tippu, kus kaks kraavi kokku saavad. Jää kannab endiselt ja sain kallastelt pajupõõsaid noorte kuuskede vahelt maha lõigata. Kraavi alguses õitsesid mõni aasta tagasi madala rohu sees jaanililled. Tegin seda nurka võsast puhtamaks, ehk siis tuleb valgust juurde. Jaanililled on viimasel ajal haruldaseks muutunud, sest pole enam selliseid looduslikke karjamaid nagu kunagi varem, kui talumaadel maaparandust polnud tehtud. Ehk näitavad nad end ka sel kevadel.

Jäta vastus