Blogi avalehel

Kevade vaevaline tulemine.

March 20th, 2009

Pööripäeva hommik tõotas ilusat ilma. Päike säras ja loodus oli ootel. Paraku ei kestnud see kaua ja kui pärastlõunal kell kevade saabumist näitas, olid pilved juba taeva katnud. Soojakraade ja sulailma ei tulnudki.

Töötasin metsas. Kevade märke on tunda vaid suuremate puude ümber, kus vastu tüve on maa paljas. Suured puud eraldavad soojust, mis lume sulatab, väiksematel seda mõju pole.

Sain noorendiku hoolduse valmis. Päris hea tunne on – selg kange ja lihased mõnusalt hellad. Lõpetuseks puhastasin veel sügava piirikraavi kaldaid ja loopisin sealt lõigatud peenemad puud ja pajuvõsa üles kõrvalolevale noorendikule. Paari aasta pärast on see kõik mädanenud ja kaob rohu sisse. Kui tahan viimast viimistlust kraavis teha, kuluks veel üks tööpäev. Viimaste aastatega on kaldad kuuski täis kasvanud ja nii ongi ilus. Mõni lepp ja pajupõõsas on seal üleliigsed. Järgmine noorendik on väiksem ja seal tegin algust vana aasta lõpus pärast esimese suure lume sulamist. Ehk jõuan ka selle päris kevade saabumise ajaks lõpetatud.

Metsas ei tule kunagi sellist aega, et midagi teha pole. Isegi kui kõik noorendikud on hooldatud, siis leidub alati piirikraave või sihte, mis aeg-ajalt vajaksid ülevaatamist ja võsalõikust.

Jäta vastus