Arhiiv: 'Sport' kategooriale

Karmen Mets oli aastal 2014 juhtrajasõidu parim juunior

Thursday, January 8th, 2015

3. jaanuaril Tallinnas toimunud mudelisportlaste pidulikul 2014. a hooaja lõpugalal tunnistati parimaks juunioriks juhtrajasõidus Karmen Mets, kes käib harjutamas Sindi ringrajal.

Karmen Mets hoiab käes 2014. a juhtrajasõidu parimale juuniorile kingitud karikat

Esimesed sammud sellel spordialal tegi Karmen 2008 aastal, alustades noortele kohaselt N-14 klassist. Esimese aasta tulemuseks oli 24. koht. Hoolimata kehvast tulemusest ei heitnud Karmen meelt ja jätkas usinalt harjutamist. Järgmisel aastal tuli Karmen 16. kohale. Läbimurre toimus 2010. aastal, kui Karmen saavutas N-14 klassis 5. koha ja sai ka oma karjääri esimese karika. Sealtpeale on asi jõudsalt ülesmäge läinud. Lisandusid ka uued klassid PR-24 ja Open-12. Alates 2012. aastast võistleb Karmen kõigis Eestis sõidetavates klassides. Tõsi, vahepeal on aeg edasi läinud ja noorteklassist on ta tänaseks vanusega välja langenud.

„Heameelt teeb see, et kahel viimasel aastal on Karmen ka sportklassides nn „vanadele tegijatele” valusasti kandadele astunud. Tunnustust väärib ka Karmeni visadus, sihikindlus ja töötahe. Ilma selleta ei oleks ta selliseid tulemusi saavutanud,“ tunnustab läinud aasta parimat juuniorit MTÜ Sindi Mudelisport ja Sindi ANK tehnikaringi juhendaja Johannes Mets.

Suur roll on Karmeni saavutustel tema isal Markol, kes hooldab noore võistleja mudeliparki. „Väärib märkimist asjaolu, et kuni 2011. aastani võttis võistlustest osa ka Karmeni isa, kuid sellest hetkest, kui tütar isast paremaid tulemusi hakkas saavutama, lõpetas Marko võistlemise,“ osundas Mets, kelle arvates võib olla tegemist ka teadliku kompromissiga, et Karmen saaks oma potentsiaali täielikult realiseerida. Kahe mudelikomplekti tipptasemel korrashoid võtab liiga palju vaba aega.

2013 aastal Tallinnas peetud lõpugalal pälvis Karmen Mets Ilmar Viira nimelise rändkarika.

Balti Karikasarja lõpetamine Sindis

Tuesday, December 16th, 2014

Balti Karikasarja 2014 lõpetanud Sindi ringiraja ääres

13. detsembril toimus Sindis Balti Karikasarja viimane etapp juhtrajasõidus. Enamus võistlejaid tulid treeninguteks kohale juba reedel ja harjutamine kestis hilise ööni, nagu tavaliselt. Sel etapil oli kavas kolm klassi: ES-32 (väike eurosport); F1-32 (vormel) ja ES-24 (suur eurosport). Laupäeva hommikul sai veel pool tundi harjutada ja kell 9.00 anti esimene start.

Läti võistleja Janis Šneiders sõitis kõige kiiremal mudelil ES-24 välja parima aja

Jânis Rage-Ragis

ES-32 klassis arenesid sündmused rahulikult ja paremusjärjestus kujunes alljärgnevaks: 1. Jânis Rage-Ragis Lätist; 2. Raivis Jansons Lätist ja 3. Dovydas Katkus Leedust. Kokku osales selles klassis 24 võistlejat. Parima eestlasena oli Karmen Mets 7. Kaiar Tammeleht pidi tehniliste probleemide tõttu leppima täieliku ebaõnnestumisega.

Klassis F1-32 osales 25 võistlejat. Ka siin kulges võistlus rahulikult ja paremusjärjestus oli järgmine: 1. Jânis Rage-Ragis; 2. Janis Nabokins ja 3. Raivis Jansons. Parima eestlasena oli Kaiar Tammeleht 12. Selles klassis ebaõnnestus täielikult Karmen Metsa sõit.

Liidrina sõitnud Kaiar Tammeleht pidi 40 sekundit enne lõppu toimunud kokkupõrke tulemusena tekkinud tehnilise rikke tõttu leppima 2. kohaga

Viimasena võisteldi ES-24 klassis. Siin püsis võistluses esikoha pärast pinge õhus lõpuni. Kuna Janis Nabokins oli tugevamatest varem oma etteaste ära teinud, siis otseselt rajal konkurents ei kajastunud. Seda näitas võistluste tabloo. Tugevamate grupis oli Kaiar Tammeleht alguses tagasihoidlikult 3.-4. kohal, kuid mida lõpupoole, seda paremaks Kaiari seis läks ja viimaseks sõiduks oli ta juba liider. Paraku on võistlus lõppenud siis, kui ruuduline lipp langeb. Umbes 40 sekundit enne võistluse lõppu sattus Kaiari mudel kokkupõrkesse, mille tulemusena said vigastada juhiku harjased. Nende korrastamine võttis niipalju aega, et etapivõit jäi ühe ringi kaugusele! Pettumus missugune, kuid staažika sõitjana oli Kaiar mõne minuti möödudes juba oma elemendis tagasi. Lõplik paremusjärjestus selles klassis: 1. Janis Nabokins Lätist; 2. Kaiar Tammeleht Eestist ja 3. Raivis Jansons Lätist. Karmen hõivas 11. koha. Osales 24 võistlejat.

Karikasarja üldarvestuses kujunes paremusjärjestus alljärgnevaks:

Janis Nabokins Lätist

Klassis PR-24: 1. Simas Nemira Leedust; 2. Janis Šneiders Lätist ja 3. Ugis Viksne Lätist. Parima eestlasena oli Kaiar Tammeleht 4. Klassis ES-32 kujunes paremusjärjestus alljärgnevaks: 1. Janis Nabokins Lätist 2. Raivis Jansons Lätist ja 3. Jânis Rage-Ragis Lätist. Eestlastest oli Kaiar Tammeleht 6. ja Karmen Mets 11. See oli Karmenile ka kõige edukam klass Balti Karikasarjas. Paremusjärjestus klassis F1-32: 1. Janis Rage Ragis; 2. Janis Šneiders ja 3. Raivis Jansons. Parima eestlasena oli Kaiar 5. Kõige lõpuks paremusjärjestus ES-24 klassis: 1. Janis Šneiders Lätist; 2. Simas Nemira Leedust ja 3. Janis Nabokins Lätist. Parima eestlasena oli Kaiar 4. Karmen hõivas selles klassis 15. koha.

Balti Karikasarja lõpetanuid ootas Sindi seltsimajas pidulik vastuvõtt

Karikasarja pidulik lõpetamine koos autasustamisega toimus Sindi seltsimajas. Sõbralikus õhkkonnas meenutati möödunud hooaja õnnestumisi ja põrumisi. Auhinnad jagas kätte Sindi linnapea Marko Šorin. Seekordsed auhinnad olid välja mõeldud väga originaalselt. Need olid Sindi raja profiili kujutisega ja meeldisid autasustatutele väga. Lahkudes sooviti üksteisele edu järgmiseks hooajaks!

Samal teemal:

Juhtrajasõidu karikahooaeg lõpetati Sindis

Esimest korda automudelismi MM-il võistelnud Pärnumaa noored „kilbiga ja kilbil“

Sindis peetud automudelismi 12-tunni sõidu võitis Jelgava meeskond

Juhtrajasõidu hooaja avavõistlusel Sindis olid Pärnumaa tehnikasportased võidukad

Juhtrajasõidu Karikasarja hooaeg lõpetati Pärnus

Perepäev automudelite juhtrajal

Euroopa koostööpäeval sõideti Sindi automudelismi juhtrajal

Sindi esimesel juhtraja endurol sõitsid soomlased paremini

NEC 2013 esimene võistluspäev lõpetati forellipüügiga

Automudelismi juhtraja Põhja-Euroopa meistrivõistlused Sindis

Jânis Rage-Ragis: Sindi automudelismi juhtrada on Baltimaade parim

Sindis saab olema Baltimaade pikima sirge lõiguga automudelismi juhtrada

 

Juhtrajasõidu karikahooaeg lõpetati Sindis

Tuesday, December 2nd, 2014

29. novembril kogunes Sinti veidi üle 30 mudelisportlase, et selle aasta tegemistele joon alla tõmmata. Neljas klassis olid tulemused juba varem selgunud ja traditsiooniliselt selgub lõplik seis viimasel võistlusel klassides N-14 ja PR-24. Võistluspäeva kommenteerib Johannes Mets, MTÜ Sindi Mudelisport juhatuse liige ja Sindi ANK tehnikaringi juhendaja.

  

Karmen Mets ja Andy Aron                                                         Mark Retskalov ja Karl-Erik Reilent

N-14 klassis osales 22 võistlejat. Äksist on viimasel ajal juurde tulnud arvukalt noori. See näitab, et juhtrajasõit hakkab tasapisi madalseisust üle saama. Võistluste käigus ei suutnud kohalikud poisid koduraja eelist ära kasutada ja jäid finaalsõidust välja. Karl- Erik Reilent oli 10. ja Mark Retskalov 15. Näha oli, et võidutahe oli poistel suurem kui oskused lubasid ja seepärast oli palju rajalt väljasõite. Ühel väljasõidul põrus Marki mudelil mootor lahti ja sinna see finaalikoht ilmselt jäigi. Meeldivalt üllatas esimest korda võistelnud Siim- Kaspar Kollamaa, kes hõivas 11. koha. Esimese korra kohta igati korralik tulemus. Lõppkokkuvõttes sai Karl-Erik Reilent 10. koha karika ja Mark Retskalov 11. koha karika.

Harjutused ringrajal

PR-24 klassis osales 28 võistlejat, kelle hulgas ka kümmekond noort. Vanameister Kaiaril oli esikoht juba taskus, nii et tal ei olnudki vaja võistelda. See aga ei kahandanud kuidagi võistlustulemuste väärtust. Kuni poole võistluseni oli tihe rebimine Andy Aroni, Karmen Metsa ja Ants Volmersoni vahel. Siis hakkasid meie noored tasapisi eest ära sõitma. Kui treeningutel näitas Karmen tavaliselt 0,1- 0,3 sekundit kiiremaid ringiaegu, kui Andy, siis võistlusel olid osad vahetunud. Nii võitiski selle klassi Andy, teine oli Karmen ja kolmnadaks platseerus Ants. Eks kindlasti oli abi ka sellest, et Andy ja Karmen võistlesid kodurajal, kuid isegi Kaiaril oleks Andy vastu raskeks läinud. See on teine kord, kus Andy ja Karmen on ühes klassis üldarvestuses kaksikvõidu koju toonud. Selle klassi kokkuvõttes võitis Andy juunioride arvestuses esikoha ja üldarvestuses teise koha. Karmen oli juunioride arvestuses teine ja üldarvestuses viies.

Kokkuvõte Pärnumaale toodud karikatest

Karl- Erik Reilent (Sauga): 10. koht N-14 klassis

Mark Retskalov (Sindi):      11. koht N-14 klassis

Andy Aron (Sindi):              3. koht juunioride arvestuses F1-32 klassis; 1. koht juunioride arvestuses ja 2.  koht üldarvestuses klassis PR-24.

Karmen Mets (Jõõpre):         1. koht juunioride arvestuses  ja 3. koht üldarvestuses klassis F1-32;   2. koht juunioride arvestuses ja 5. koht üldarvestuses klassis PR-24; 1. koht juunioride arvestuses ja 2. koht üldarvestuses klassis ES-32; 2. koht juunioride arvestuses ja 3. koht üldarvestuses klassis Open-12; 1. koht juunioride arvestuses ja 2. koht üldarvestuses klassis ES-24; lisaks veel juba trditsiooniline  parima tüdruku karikas.

Johannes Mets avab pauguga lastejooki

Peale karikate väljajagamist tunnisats Kaiar, et ES-24 klassis oli tal sel aastal lihtsal õnne, et Karmen esikohta ära ei napsanud, kuna ta oli võistlustel selgelt Kaiarist kiirem. Otsustavaks said paar tehnilist viperust võistluste käigus. Kuna Andy kahel etapil haiguse tõttu ei võistelnud, siis jäi tema punktisaak väiksemaks ja seetõttu oli ka väljateenitud karikate arv väiksem, aga tulevasse aastasse vaatame juba suuremate lootustega.

Tänusõnad automudelismi tegevuse toetamise eest kuuluvad Sindi Linnavalitsusele, Sindi ANK-ile ja Fein-Elast Estoniale.

Karikasarja kokkuvõte klasside kaupa

N-14 (noored):

Automudelismi Eesti Karikasarja hooaja lõpetajad Sindis

1. Kaarel Metssalu  Haapsalu
2. Ranno Põhjakas,  Tallinn
3. Carl Markus Pill,    Äksi

F1-32 (vormel) juuniorid:

1.Karmen Mets,  Jõõpre
2. Bruno Põldäär, Haapsalu
3. Andy Aron,  Sindi

üldarvestus:

1. Ants Volmerson,  Äksi
2. Raido Põldäär,   Haapsalu
3. Karmen Mets,  Jõõpre

ES-32 (väike eurosport) juuniorid:

1. Karmen Mets, Jõõpre
2. Bruno Põldäär,  Haapsalu
2. Reio Lõhmus,  Haapsalu

üldarvestus:

1. Kaiar Tammeleht,  Tallinn
2. Karmen Mets,  Jõõpre
3. Ants Volmerson,  Äksi

Open 12      juuniorid:

1. Bruno Põldäär,  Haapsalu
2. Karmen Mets,  Jõõpre
3. Reio Lõhmus,  Haapsalu

üldarvestus:

1. Kaiar Tammeleht,  Tallinn
2. Bruno Põldäär, Haapsalu
3. Karmen Mets,  Jõõpre

ES-24 (suur eurosport) juuniorid:

1. Karmen Mets,  Jõõpre
2. Bruno Põldäär,  Haapsalu
3. Reio Lõhmus,  Haapsalu

üldarvestus:

1. Kaiar Tammeleht,  Tallinn
2. Karmen Mets,  Jõõpre
3. Ants Volmerson,  Äksi

PR-24 (produkt)  noored:

1. Ranno Põhjakas,  Tallinn
2. Andre Sink,  Äksi
3. Reimo Põhjakas,  Tallinn

juuniorid:

1. Andy Aron,  Sindi
2. Karmen Mets,  Jõõpre
3. Bruno Põldäär,  Haapsalu

üldarvestus:

1. Kaiar Tammeleht,  Tallinn
2. Andy Aron,  Sindi
3. Ants Volmerson,  Äksi

Samal teemal:

Esimest korda automudelismi MM-il võistelnud Pärnumaa noored „kilbiga ja kilbil“

Sindis peetud automudelismi 12-tunni sõidu võitis Jelgava meeskond

Juhtrajasõidu hooaja avavõistlusel Sindis olid Pärnumaa tehnikasportased võidukad

Juhtrajasõidu Karikasarja hooaeg lõpetati Pärnus

Perepäev automudelite juhtrajal

Euroopa koostööpäeval sõideti Sindi automudelismi juhtrajal

Sindi esimesel juhtraja endurol sõitsid soomlased paremini

NEC 2013 esimene võistluspäev lõpetati forellipüügiga

Automudelismi juhtraja Põhja-Euroopa meistrivõistlused Sindis

Jânis Rage-Ragis: Sindi automudelismi juhtrada on Baltimaade parim

Sindis saab olema Baltimaade pikima sirge lõiguga automudelismi juhtrada

Esimest korda automudelismi MM-il võistelnud Pärnumaa noored „kilbiga ja kilbil“

Wednesday, October 15th, 2014

Limbažis peeti 3.-11. oktoobrini maailmameistrivõistlused automudelismi juhtrajasõidus. Eestist osales neli võistlejat: Kaiar Tammeleht Sauelt, Margus Jõgilaine Haapsalust ja Pärnu maakonnast Andy Aron Sindist ning Karmen Mets Jõõprest.

Automudelismi Limbaži maailmameistrivõistluste mälestusese

Johannes Metsa võib pidada üheks peasüüdlaseks, et MM Limbažis toimus ja sellepärast osutas ka kohalik TV talle suuremat tähelepanu Foto Marko Šorin

Võisteldi neljas klassis: PR-24 meeskonnasõit (2 võistlejat); ES-32; F1-32 ja ES-24. Mudelistide terminoloogia järgi siis produkt, väike eurosport, vormel ja suur eurosport. Kokku oli võistlustele registreerinud 127 võistlejat 15 riigist. Võistluste ajakava oli väga tihe. Kõigepealt lasti võistlejad rajale 4- minutilisteks treeninguteks ISRA reitingutabeli järgi. Seejärel toimus kvalifikatsioon ja siis läks võistluseks. Esmalt veerandfinaalid, kuhu lasti vastavalt kokkuleppele kas 13 või 14 gruppi. Seejärel said 24 paremat poolfinaali ja lõpuks selgitasid omavahel maailmameistri 8 paremat. Põnevust jätkus kuhjaga ja sellest kõigest andis põgusa ülevaate Johannes Mets, MTÜ Sindi Mudelisport ning Sindi ANK tehnikaringi juhendaja. Sindi linnapea Marko Šorin jagas enda tähelepanekuid.

Vigastatud mootoriga keskmiste hulgas!

„PR-24 klassis läksid meie noortel treeningsõidud ja kvalifikatsioon kenasti. 61 võistkonna seas platseerusid nad täpselt keskele, ehk siis 31-seks. See tekitas juba lootusi võistlusel ka heale tulemusele. Paraku on tegemist tehnilise alaga ja oma osa mängib juhus või õnn, kuidas keegi võtab. Juba esimeses sõidus sattus meie noorte mudel kokkupõrkesse ja midagi juhtus mootoriga, nii ei arendanud mudel enam korralikku kiirust. Kuna stardiraha sees oli selles klassis korraldajate poolt mootor, kummid ja kere, siis ei olnud võimalik mootorit remontida. See oli värviga kinni pitseeritud ja nii tuligi lonkava mudeliga lõpuni venitada. Tulemus muidugi sellele vastav – jäime viimaseks. Paras pettumus, aga need asjad lihtsalt käivad selle alaga koos,“ selgitas Mets.

PR-24 klassi maailmameistriteks tulid eestlaste põhjanaabrid Matti Fyhr ja Justus Pohjasniemi, teiseks Piero Castricone ja Paolo Trigilio Itaaliast, ning kolmandana lõpetasid Andrei Žbanov ja Andrei Sergejev Venemaalt. Meeldetuletuseks, et Matty Fyhr oli koos paarilise Marko Pirinen’iga parim ka mullu suvel toimunud Sindi esimesel endurol.

Teine võistlejatepaar Eestist Kaiar Tammeleht ja Margus Jõgilaine hõivasid 22. koha.

Surve all

Janis Nabokins hõbedast autoga Foto Marko Šorin

Järgmistes klassides olid kõik võistlejad ainult iseenda eest väljas. ES-32 klassis platseerusid kvalifikatsioonis Pärnumaa noored Karmen Mets 73. kohale ja Andy Aron 108. kohale. „Tulemus tekitas juba halva eelaimduse, kuid Karmen suutis siiski kastanid tulest välja tuua. Eelsõitude põhjal platseerus ta 301 ringiga 34. kohale. Poolfinaali uks pandi 6 ringi varem kinni! Hiljem sõitu analüüsides leidsime, et puhtama sõiduga oleks ka poolfinaal olnud võimalik, kuid kindlasti avaldas oma mõju psüühiline surve sellises seltskonnas esimest korda võistelda. Andy Aron sõitis välja 247 ringi ja hõivas 105. koha. Kokku osales selles klassis 112 võistlejat. Finaal pakkus palju rõõmu lätlastele, sest maailmameistriks tuli Janis Nabokins, 536 ringiga. Teine oli tšehh Vladimir Horky 534 ringiga ja kolmas Piero Castricone Itaaliast 530 ringiga,“ vahendas Mets tulemusi ja andis edasi ka emotsioone. Kaiar Tammeleht sai 13. kohaga eelsõitudest edasi poolfinaali, kuid pidi seal positsioone loovutama ja jäi lõpuks 23. kohale 395 ringiga. Eelsõidud kestsid 3, poolfinaalid 4 ja finaalid 5 minutit. Margus Jögilaine selles klassis ei osalenud.

Vormelid

Võistlusklassi F1-32 finalistid Foto Marko Šorin

F1-32 klassis platseerusid kvalifikatsioonis Karmen Mets 93. ja Andy Aron 94. kohale. Eelsõitudes suutsid mõlemad oma kohta parandada ja lõpuks oli Karmen 59. kohal 245 ringiga ning Andy 78. kohal 233 ringiga. Poolfinaali pääses veel 265 ringiga. Finaalis võttis Piero Castricone oma ja võitis maailmameistritiitli 460 ringiga. Teine oli Chris Bryninx Belgiast 452 ringiga ja kolmas lätlaste rõõmuks Raivis Jansons 451 ringiga. Kaiar Tammeleht saavutas 60. koha samuti 245 ringiga, kuid Karmenil oli sektorite arvestuses väike edumaa. Ka selles klassis Margus Jõgilaine ei osalenud. Kokku osales F1-32 klassis 104 võistlejat.

Kaiari ees vabandati

ES-24 klassi maailmameister Antonin Vojtik Foto Marko Šorin

Lõpuks võistles kõige võimsam ja kiirem klass ES-24. Kvalifikatsioonis olid Karmen 43. ja Andy 70. kohal. Ka siin suutsid nad eelsõitudes oma kohti parandada ja lõpuks oli Karmen 38. kohal 340 ringiga ja Andy 62. kohal 322 ringiga. Poolfinaali pääses 352 ringiga. Finaalis krooniti maailmameistriks tšehh Antonin Vojtik 629 ringiga. „Tema võit oli nii veenev, et ta võis viimasel sõiduminutil endale lubada isegi tempo mahavõtmist riskide vältimiseks. Teiseks tuli Paul Gawronski USA-st 607 ringiga ja kolmas tšehh Jaroslav Recek 606 ringiga. Veel pool minutit enne sõidu lõppu sõitsid Paul ja Jaroslav n.ö. ratas rattas, kuid siis tšehh vääratas korraks ja sellest piisas,“ kommenteeris Mets.

„ES-24 klassis tabas ebaõnn eelsõidus Kaiar Tammelehte, kellel jäi poolfinaalist puudu 1 ring. Veel 5 sekundit enne võistluse lõppu sõitsid kaks mudelit rajalt välja ja jäid toppama Kaiari rajale. Kaiar üritas oma mudeli nende vahelt läbi trügida, kuid siiski läks ka tema mudel rajalt välja ja sellistel puhkudel sõltub kõik mehaanikust, kes antud olukorras pani Kaiari mudeli rajale tagasi viimasena ja hüvasti poolfinaal! Viisakate meestena tulid patused Kaiari ees küll vabandama peale võistlust, kuid mis läinud, see läinud. Üldse valitses kogu võistluse ajal võistlejate vahel sõbralik õhkkond,“ kirjeldas Mets ootamatuid situatsioone, milles alati kõik ei olene võistlejast endast, ka mitte tehnikast. Kaiar oli lõppkokkuvõttes 28. kohal 348 ringiga ja Margus Jõgilaine 39. kohal 339 ringiga.

Eesti-Läti Koostööprogrammi sekretariaadist kohal viibinud projektijuht Helena Järviste tundis siirast heameelt selle üle, et väga väikese eelarvega projekt leidis sedavõrd suure mastaabiga lahenduse, ja et tema sattus seda projekti juhtima. Võistlus lõppes Libaži linnavalitsuse suures saalis piduliku autasustamistseremooniaga koos kõige juurdekuuluvaga. Auhindu jagasid Limbaži abilinnapea ja Sindi linnapea.

Eurooplaste sisenali ei pruugi kõigini jõuda

Võistluste peakorraldaja oli Jânis Rage-Ragis, kes kutsus lavale kõik teda aidanud inimesed ja pani tänutäheks pähe spetsiaalsed mütsid Foto Marko Šorin

Limbazis asub Läti tuntud hõbedakunstniku muuseum, kelle poolt pandi auhinnana välja hõbedast auto parimale lätlasele. Kõige edukamaks tunnistati Janis Nabokins, kes on Sindis võistelnud vähemalt kahel korral. Auhind jäi ikkagi muuseumisse hoiule, kuid Janise nimele. Janis on Sindis võistelnud vähemalt kahel korral, seetõttu on Šorin temaga üsna tuttav. „Janis kandis rohelist Saksa sõjaväe pluusi. Kui öeldi, et tema on maailmameister, võttis ta rohelise särgi seljast, mille alt ilmus nähtavale must särk kirjaga World Champion ja saalis lauldi biitlite “Yellow Submarine” viisil talle “Janis Nabokins is homosexual!” See oli juhtraja sportlaste sisenali, nn inside-joke, mida lauldakse suure respekti korral. Lugu ise on 15 aasta tagusest ajast Rootsi MM-ilt, kus üks peategelane on meilegi tuttav, Jânis Rage-Ragis.

Šorin ütles, et pärast tseremooniat tänati ka teda. „Üks tänama tulnud ameeriklastest oli õnnelik võistluste üle, kuid kurtis, et temale isiklikult tegelikult see laul ‘homoseksuaalidest’ ei meeldi. Samas üks rootslane väljendas hea meelt selle üle, et Sindis on noortele juhtrajal harjutamise võimalus loodud. Eriliselt sügavat muljet avaldas talle aga fakt, et tseremoonial osalesid ametnikud, keda nemad tavaliselt oma võistlustel ei näe,“ rääkis Sindi linnapea.

Kilbil ja kilbiga

Johannes Mets ootab koos Karmeniga lõputseremoonia algust Foto Marko Šorin

Lõppkommentaariks ütles Johannes Mets Jõõpre neiu tunnustuseks, et kui esimestel päevadel oli ta alles tundmatu, siis viimastel päevadel tõstsid paljud Karmenit nähes pöidla püsti ja küsisid, kas tuleval aastal ka MM-ile läheme. „Selline suhtumine tegi meele heaks ja südame soojaks. Olemegi vaikselt hakanud mõtlema tuleva aasta MM-ile Tšehhi Vabariigis. Lõppkokkuvõttes läks Pärnumaalt võistlejatel esimese korra kohta ikkagi päris kenasti. Kooliraha tuleb ju alati maksta!“ Mets tänas taas mudelispordi tegevuse toetamise eest Sindi Linnavalitsust, Sindi ANK-i ja Fein-Elast Estoniat.

Samal teemal:

Sindis peetud automudelismi 12-tunni sõidu võitis Jelgava meeskond

Juhtrajasõidu hooaja avavõistlusel Sindis olid Pärnumaa tehnikasportased võidukad

Juhtrajasõidu Karikasarja hooaeg lõpetati Pärnus

Perepäev automudelite juhtrajal

Euroopa koostööpäeval sõideti Sindi automudelismi juhtrajal

Sindi esimesel juhtraja endurol sõitsid soomlased paremini

NEC 2013 esimene võistluspäev lõpetati forellipüügiga

Automudelismi juhtraja Põhja-Euroopa meistrivõistlused Sindis

Jânis Rage-Ragis: Sindi automudelismi juhtrada on Baltimaade parim

Sindis saab olema Baltimaade pikima sirge lõiguga automudelismi juhtrada

Evo Richard Lode võitis XIII Leo Kreinini memoriaalil rändkarika

Saturday, September 13th, 2014

Evo Richard Lode

Täna peeti Paikusel äsja ehitajatelt vastu võetud uues spordihallis XIII Leo Kreinini rahvusvahelised mälestusvõistlused kreeka-rooma maadluses.

Leo Kreinin. Foto erakogust

Raiko Hiis asetab Leo Kreinini kalmule küünla

Maadlustreenerit austavale spordisündmusele eelnes täna ennelõunal Leo Kreinini kalmu külastamine Sindi vanal kalmistul, kuhu kogunesid tema pereliikmed ja teised lähedased spordisõbrad.

Valikuliselt võistlustulemustest

Maret Kane ja Tiia-Triin Tomson

Mälestusvõistluse korraldaja on Pärnu maadlusklubi Leo, kes pani ka ise palju võistlejaid välja Pärnust, Paikuselt ja Sindist ning võitis rohkelt auhinnalisi kohti. Võisteldi kolmes vanusegrupis ja 26 kehakaalus, maadlusmattidele astus Eestist, Lätist ja Leedust kokku 109 maadlejat. Medali ja diplomiga autasustati võistlusgruppide kolme esimest paremat. 2002. a sündinute ja nooremate 22 kg arvestuses tuli võitjaks K. Palusalu spordiklubist Robi Kristjuhan. Neidude 40 kg kategoorias võistlesid Tiia-Triin Tomson (MK Leo) ja Maret Kane (MK Juhan). Võitis korraldaja klubi neiu. Parima noore tehnikamaadleja üllatusauhinna vääriliseks tunnistati sel aastal Juhan Kristjuhan (Palusalu), kes tuli esimeseks 29 kg kategoorias. 130 kg raskekaalus võistlesid Evo Richard Lode (Tartu Valla SK) ja Ruslan Kholin (MK Nelson), kes jäi esimesele alla. Korraldajatest väärib esiletõstmist ka Leo maadleja Kauri Mitt, kes osutus sama klubi maadleja Madis Heinmetsa suhtes paremaks ja astus 59 kg kaalus pjedestaali ülemisele astmele. Täiskasvanute raskekaalu võitja rändkarikas läks Evo Richard Lode kätte. Kõigist tulemustest saab täpse ülevaate  kodulehelt

Leo Kreinini nime kandev maadlusklubi

Raiko Hiis

Leo Kreinini tööd jätkav Raiko Hiis on Pärnu maadlusklubi Leo tegevjuht, kes tuli maadluse juurde 2. klassis. Ta on lõpetanud Eesti Spordigümnaasiumi maadluse erialal ja edukalt esinenud nii Eesti kui Euroopa meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses, aga ka sumos. Tänast päeva kokkuvõtvalt ütles Leo Kreinini memoriaali korraldav spordimees rahulolevalt, et kõik toimis hästi. „Valminud spordihoone tekitas paljudes võistlejates mõistetavat kadedust, sest mitte kõigil pole võimalik nii heades tingimustes treenida,“ rääkis Hiis.

Treenerist kokkuvõtvalt

Leo Kreinin sündis 1938. a 22. märtsil Leningradis (Peterburg) ja suri kuuekümnekaheselt 2000. a 30. juunil Pärnus. Kooliteele astus ta Siberis, aga keskkooli lõpetas Põltsamaal. Huvi spordi vastu tekkis keskkooli päevil ja peamisteks harrastusteks said poks, tõstmine, maadlus. 1963. a lõpetas Tartu Riikliku Ülikooli kehakultuuri teaduskonna.

Neiud Leo Kreinini XIII memoriaalil

Jätkates aktiivselt sportimisega alustas tööd kehalise kasvatuse õpetajana ja treenerina. 1965. a saavutas Eesti meistrivõistlustel pronksi ja 5 aastat hiljem tuli kreeka-rooma maadluse raskekaalus Tööjõureservide üleliiduliseks meistriks. Aastatel ’63–’75 töötas Leo Kreinin Tartu Tööjõureservides, ’75–’81 Tihemetsa sovhoostehnikumis ja alates 1981 Pärnus maadlustreenerina.

Õpilase mälestus

Taimo Tammeleht, Pärnumaa Spordiliidu juhatuse esimees kuulab Kuno Erkmanni, Paikuse vallavanema meenutusi

Täna meenutas Paikuse vallavanem Kuno Erkmann oma õpingute aega Tihemetsas. „Õppisin teisel kursusel, kui Juhan Kalde asemel sai minu uueks treeneriks Leo. Olin ise 2,1 meetri pikkune ja kaalusin 90 kg. Leo seisis minu vastas sama pikana (täpsemalt siiski 177 cm), aga kaalu võis tal olla kuni 160 kg. Võttis ja väänas ikka väga tõsiselt, aga panin ka ise vastu nõnda kuidas suutsin. Ta leidis ikka võimalusi kõigi poistega väsimatu põhjalikkusega eraldi tegeleda.

Paar aastat hiljem õnnestus mõnel juhul juba isegi mõne lükkega tema vastu toime tulla,“ rääkis vägilase mõõtu mees, kes peaks olema üks tuntumaid Leo Kreinini õpilasi. Siiski kummutab vara lahkunud treeneri abikaasa Silvi eksiarvamuse, et Leo võis kunagi 160 kg kaaluda. Ametlikes paberites on märgitud 115. Ilmselt tekitas noormehe aukartus oma treeneri ees petliku mulje oluliselt suuremast kaalust…

„Leo soovis kasvatada meist aatelisi ja väga tugevaid mehi. Küllap tänu sellele jäid mitmetel väljaspool kooli ka suuremad rumalused korda saatmata,“ rääkis Erkmann ja tõi näiteks hiljutise kahetsusväärse teo Sindi-Lodja kiviaja teemapargist, kus huligaanid tekitasid umbes 1700 euro väärtuses kahju sealsete lõhkumistega.

Erkmann on noorena osanud oma jõudu palju paremini kasutada ja tulnud vabamaadluses Eesti meistriks ning võitnud Eesti meistrivõistlustelt kümmekond hõbe- või pronksmedalit kreeka-rooma maadluses.

Lapsed spordis

Silvi (ees), Henrik, Sigrid, Iris

Ka Leo Kreinini lapsed on olnud väga tugevalt nakatunud spordipisikust. Pojad Kaupo ja Tauno on saavutanud märkimisväärseid tulemusi maadluses ja tütar Kairi võrkpallis. Kõigil mälestusvõistlustel on aukülalisena kohal olnud lesk Silvi. Täna istusid vaatajate kohtadel tema kõrval ka Tauno abikaasa Sigrid ning lapselapsed Iris ja Henrik. Spordimeedikuna on Silvi olnud varematel aastatel sportlastele abi andmas. Käesoleval aastal aga on esmakordselt kohustustest vaba ja võis nautida üksnes maadlejate võimekust.

Sindis peetud automudelismi 12-tunni sõidu võitis Jelgava meeskond

Sunday, June 29th, 2014

Eile kogunes umbes veerandsada Läti automudelismi sportlast Sinti, kus peeti 12-tunni pikkust sõitu. Iga 80 minuti järel tehti üksnes 2-minutilised vaheajad.

Jelgova meeskond, kes võitis Sinidis peetud 12-tunni pikkuse sõidu

Johannes Mets

Parima tulemusega lõpetas Jelgava. Viimastel eelmistel aastatel on olnud võidukas Valmiera võistkond, kapten Andris Tauritis.

MTÜ Sindi Mudelisport juhataja Johannes Mets ütles, et Eestis ei ole seni 12-tunni pikkuseid sõite korraldatud. Seegi võistlus ei olnud Eesti ja Läti vaheline jõuproov, sest kõik 7 võistkonda esindasid üksnes lõunanaabreid. Siiski oli üks erand.

Karmen Mets

Jânis Rage-Ragis palus, et Jõõpre neiu Karmen Mets võistleks temaga samas võistkonnas EuroFon. Karmen oli ka ringide arvult kogu päeva parim. Ta sõitis ühes vahetuses 760 ringi, mida keegi teine ei suutnud ületada. Samas leiab tema vanaisa, Johannes Mets, et neiul jääb veel kogemustest puudu. Liiga palju tuleb ette rajalt väljasõite. Sellele vaatamata kutsus Jânis Rage-Ragis Jõõpre neiu järgmiseks aastaks samale võistlusele Lätti.

Jânis Rage-Ragis tutvustab enne võistlusi ISRA nõudeid

ISRA (International Slot Roaming Agency), ehk Rahvusvaheline Juhtrajasõidu Agentuur on kehtestanud 12-tunni sõiduks kindlad reeglid. Sõidedakse PR-32 mudelitega. Enne võistlusi antakse kõigile võistlejatele võrdsete tingimuste kohaldamiseks uus kere, mootor, veljed, kaks komplekti rehve.

20 senti, mida ükski võistleja oma mudelile ei soovi

Võistluste alguses sõidetakse ühe minuti „lap time“ ajas. Esimene saab õiguse valida rada. Samuti valivad raja ülejäänud vastavalt finišeerumise järjekorrale. Uus radade vahetus toimub igal paariminutilisel vaheajal. Põnevaks muudab võistluse see, et kahele esimesele vaheettappides finišisse jõudnule asetatakse automudelile 20 senti, mis kaalub ca 2 grammi. See on soovimatu lisakoormus, mille vältimiseks püütakse sõita esimestest aeglasemalt. Alles viimases vahetuses sõidavad kõik ilma „autasuta“.

Samal teemal:

Juhtrajasõidu hooaja avavõistlusel Sindis olid Pärnumaa tehnikasportased võidukad

Juhtrajasõidu Karikasarja hooaeg lõpetati Pärnus

Perepäev automudelite juhtrajal

Euroopa koostööpäeval sõideti Sindi automudelismi juhtrajal

Sindi esimesel juhtraja endurol sõitsid soomlased paremini

NEC 2013 esimene võistluspäev lõpetati forellipüügiga

Automudelismi juhtraja Põhja-Euroopa meistrivõistlused Sindis

Jânis Rage-Ragis: Sindi automudelismi juhtrada on Baltimaade parim

Sindis saab olema Baltimaade pikima sirge lõiguga automudelismi juhtrada

Juhtrajasõidu Karikasarja hooaeg lõpetati Pärnus

Wednesday, December 11th, 2013

30. novembril kogunes Pärnu Noorte Looduse ja Tehnikamajja veidi üle 30 automudelisti, et viimase etapiga kogu hooajale joon alla tõmmata. MTÜ Sindi Mudelisport juhataja Johannes Mets teeb kokkuvõtva ülevaate Pärnumaa automudelistide esinemisest.

2013 hooaja lõpetamine Pärnus.  Fotod: Margus Jõgilaine

Neljas klassis olid tulemused juba varem selged ja viimasel etapil pandi lõplik paremusjärjestus paika N-14 ja PR-24 klassides.

Võistlust alustasid noored N-14 klassiga. Sarja senine suveräänne liider Andy Aron ei andnud ka sel korral kellelegi võimalust ennast üllatada ja nii võitiski ta sarja esikoha selles klassis maksimaalse 125 punktiga. Kui esiotsas olid asjad suht selged juba varem, siis tagapool käis ikka väike nagistamine, et konkurentidest ühe–kahe koha võrra ettepoole saada. Selles klassis tuli Pärnumaale 3 karikat: Andy Aron (Sindi) 1. koht; Raido Müller (Sindi) 5. koht ja Karl-Erik Reilent (Sauga) 10.koht.

PR-24 klassis oli seekord osalejaid 25 ja rajale lasti võistlejad, nagu tavaks, reitingu järgi. Alustavad alati kõige nõrgema reitinguga võistlejad, kuni viimasena saab stardi kõige tugevam grupp. Esimese tuleproovi tegid seekord kaasa ka Sindi Avatud Noortekeskuse tehnikaringi liikmed Kerda Saagim ja Rai Multanen. Kui esimese võistluse peaeesmärk on n.ö. „ellu jääda“, siis sellega tulid nad kenasti toime. Edasine sõltub ainult neist endist. Pärnumaalt osalesid selles klassis veel Andy Aron, Karmen Mets ja Karl-Erik Reilent. Sellel etapil saavutas Andy Aron 3. koha ja Karmen Mets 7. koha. Karmen pidi startima teises grupis, kuna eelmine etapp Haapsalus ebaõnnestus tal täielikult ja langes seetõttu reitingutabelis nii palju, et ei mahtunud tugevamasse gruppi. Karmen oli oma grupi kiireim, kuid oli näha, et jalgujääjad segasid teda tublisti paremat tulemust saavutamast.

Peale viimast klassi läks veel veidi aega viimaste punktide kandmisega tabelitesse lõpliku paremusjärjestuse väljaselgitamiseks, ja oligi aeg asuda karikaid jagama. Kui Eesti meistrivõistlustelt toodi Pärnumaale pea pooled medalid, siis karikasarjas nii edukalt ei läinud, kuid ühtekokku siiski 17 karikat, mis on väga hea saavutus. Alljärgnevalt selle aasta karikvõitjad Pärnumaalt:

Andy Aron (Sindi): N-14klassis 1. koht; Open-12 klassis juunioride arvestuses 2. koht ja üldarvestuses 4. koht; ES-24 klassis juunioride arvestuses 3. koht; PR-24 klassis noorte arvestuses 1. koht, juunioride arvestuses 2. koht ja üldarvestuses 5. koht; F1-32 klasis juunioride arvestuses 3. koht.

Karmen Mets (Jõõpre): Open- 12 klassis juunioride arvestuses 4. koht; ES-32 klassis juunioride arvestuses 2. koht; ES-24 klassis juunioride arvestuses 2. koht; PR-24 klassis juunioride arvestuses 4. koht; F1-32 klassis juunioride arvestuses 1. koht ja üldarvestuse 3. koht ja lisaks veel juba traditsiooniline parima tüdruku karikas.

Raido Müller (Sindi): N-14 klassis 5. koht.

Karl-Erik Reilent (Sauga): N-14 klassis 10. koht.

Käesolev aasta on Pärnumaa mudelistidel olnud igati edukas. Seda suuresti tänu hiljuti valminud uuele rajale Sindis, kus Karmen on hoolsasti harjutamas käinud. Tulemuste põhjal võib öelda et ta ongi sel aastal teinud oma arengus suure hüppe. Loodame, et see ei anna põhjust loorberitele jääda.

Samal teemal:

Perepäev automudelite juhtrajal

Euroopa koostööpäeval sõideti Sindi automudelismi juhtrajal

Sindi esimesel juhtraja endurol sõitsid soomlased paremini

NEC 2013 esimene võistluspäev lõpetati forellipüügiga

Automudelismi juhtraja Põhja-Euroopa meistrivõistlused Sindis

Jânis Rage-Ragis: Sindi automudelismi juhtrada on Baltimaade parim

Sindis saab olema Baltimaade pikima sirge lõiguga automudelismi juhtrada

Tänavuse Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu võit läks Aafrikasse

Sunday, September 1st, 2013

Ibrahim Mukunga

Ibrahim Mukunga Kenyast võitis Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu lätlase Dimitrijs Jurkevicsi ja pärnaka Roman Fosti ees.

Dmitrijs Jurkevics, Ibrahim Mukunga, Roman Fosti; Jekaterina Patjuk, Lily Luik, Olga Andrejeva

Täna toimunud XIII Jüri Jaansoni Kahe silla jooksu ca 9 kilomeetrilise distantsi läbis Kenya sportlane Ibrahim Mukunga 26 minuti ja 50 sekundiga, jättes lätlase Dmitrijs Jurkevicsi ajaga 27:18.5 teiseks. Kolmandana läbis finiši värava ajaga 28:09.2 Roman Fosti Pärnumaalt.

Kenya ja Läti jooksjad rebisid end ülejäänud jooksjate massist lahti juba Pärnu jõe parempoolse kalda rajal ja saavutasid Papiniidu sillal neile järgnevate jooksjate suhtes ligamale minutilise edumaa.

Neljandana lõpetas Nikolai Vedehin, viiendana Priit Aus ja kuuendana Dmitri Aristov.

Üldarvestuses 23. lõpetanud Jekaterina Patjuk saavutas ajaga 31,58 naistest parima tulemuse. Lily Luik oli ajaga 33:48.6 teine ja Olga Andrejeva ajaks mõõdeti finiši joonel 34:21.7. Naiste neljandaks tuli Birgit Pihelgas, viiendaks Grete Tõnne ja kuuendaks Kristiina Verevmägi.

Jüri Jaanson jooksis tuntud numbri 11 all 131. (36:20.4) kohale.

Risto Kaljund Pärnumaalt võitis Kesklinna silla Tallinna maantee poolses otsas Crafti sprindivahefiniši. Rääma tänaval asuv Bestri kauplus pani välja vahefiniši eriauhinna, mille võitis Tiit Kibuspuu Tartumaalt. Wendre tegevjuht Vahur Roosaar sai poolel distantsil K-Rauta vahefiniši eriauhinna.

Ilusat päiksepaistelist spordipäeva tuli nautima muljetavaldav arv spordisõpru. Raja läbis 1461 jooksjat, 7 ratastoolisõitjat, 395 käijat-kepikõndijat ning 10 veesportlast. Eile toimunud lastejooksudel osales 707 noort spordilembest ning 21 koera koos peremeestega. Kui kõik numbrid kokku lüüa, saame osalenute arvuks 2601.

Eile võistlesid Martensi väljakuga külgnevatel Põhja ja Aida tänaval Jüri Jaansoni lastejooksude sarjas 707 osavõtjat, kellest kõige arvukamalt olid esindatud viie- kuni kuueaastased lapsed.

Tänavuse võistluse omapäraks oli võimalus esmakordselt Vaasa parki paigutatud suurelt ekraanilt näha võistlust otsepildis ka rajalt ja Pärnu Postimehe veebilehe vahendusel kanti jooksmine spordihuviliste kodudesse.

Kahe Silla jooksu tulemused leiab aadressilt www.2silda.ee. Pärnu Kahe Silla klubi tänab kõiki osalejaid, vabatahtlikke, toetajaid ja partnereid! Kohtumiseni 27. oktoobril, Kahe Staadioni jooksul!

Samal teemal:

Kahe Silla Jooksule hakati stardimaterjale väljastama

Kahe Silla jooks muudab 31. augustil ja 1. septembril liikluskorraldust!

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks toob tuhanded spordisõbrad Pärnusse!

Toimus kõigi aegade osavõturohkeim Kahe Silla Jooks

Jaansoni rajale läks rekordarv osalejaid

Jüri Jaansoni nimelise juubelijooksu võitja on Pavel Loskutov

Jüri Jaansoni kahe silla jooks toimus vihmas ja autasustamine päikesepaistes

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks toob tuhanded spordisõbrad Pärnusse!

Thursday, August 22nd, 2013

Traditsiooniliselt septembri esimesel nädalavahetusel toimuv sõudelegendi Jüri Jaansoni nime kandev Kahe Silla jooks kutsub taaskord kõiki spordihuvilisi Pärnusse, et saada osa kolm päeva vältavatest tervistavatest tegevustest.

Stardivaade. Foto:  Pärnumaa Spordiliit

30. augustil toob Pärnu Kahe Silla Klubi uudisena huvilisteni liikumisharrastusest kõneleva motivatsioonipäeva, mis lisaks igapäevasele sportimisele annab teadmisi ning inspireerib osalejat senisest veelgi teadlikumalt harjutama. Endla teatri Sammassaalis toimuval motivatsioonipäeval astuvad ülesse spordiarst Mihkel Mardna, Tallinna Ülikooli dotsent Kaarel Zilmer ning Tallinna Tehnikaülikooli professor Raivo Vokk.

Peale sisukat loengupäeva, on kõik huvilised oodatud ühisele Kahe Silla jooksu eelsele avatud raja treeningule. Osalejaile tasuta mõeldud sessiooni koordineerib tänavuse hooaja Eesti parim pikamaajooksja pärnakas Roman Fosti.

Laupäeval, 31. augustil on kõik väikesed sportlased kutsutud Martensi väljakule, kus toimuvad lastejooksud. Eelregistreerida saab Kahe Silla klubi koduleheküljel või Port Artur 2 infopunktis. Jooksu päeval saab kohapeal registreerida alates kella 10-st kuni 20 minutit enne vastava vanuserühma starti. Lastejooksul osalemine on kõigile tasuta.

Lastejooksudega samaaegselt leiab aset Pärnumaa rahvasporditurg, kus linna ja maakonna spordi- ja huvialakoolid ning -klubid tutvustavad huvilistele spordiinfot ning kutsuvad noori üles endale sobivaid harrastusi leidma.

Sama päeva programmi rikastavad tegevused koerasõpradelegi ¬¬- Vana Silla kõrval asuval haljasalal toimuvad sportlikud osavusmängud koertele ja nende omanikele.

1. septembril, sportliku nädalavahetuse finaalina kell 12.00 stardib Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks. Jooksjaterivi lõpust lähevad rajale ratastoolisõitjad ning käimisretkelised. Samaaegselt stardipauguga pakub vaatemängu Pärnu jõgi, kus leiab aset inimjõul liikuvaid veesõidukeid koondav Kahe Silla regatt.

Uudisena tehakse tänavusest jooksust otseülekanne internetti ja Vaasa pargi võistluskeskuse suurele väliekraanile. Kui ilm võimaldab ning vääramatu jõud korraldusse ei sekku, näeb sündmusest otsepildis ka õhukaadreid. Selleks lähetatakse võistlejate ja publiku peade kohale mehitamata lennuseade – moodsa tehnoloogia kuum sõna droon.

Ka võistluskeskus on läbinud uuenduskuuri. Tänavu on Endla teatri fuajee kujundatud sündmuse üheks tulipunktiks, nimelt väljastatakse just sealt eelregistreerunute stardimaterjale ning võimaldatakse soovijail registreeruda.

Kel vähegi võimalik, tasub aga stardimaterjalid võtta välja juba alates 28. augustist, sest siis töötab võistluskeskus Port Artur 2-e peasissekäigu juures.

Hetkeseisuga on jooksule kirja pannud üle 1300 ning käimisretkele 250 spordihuvilist. Kohal on kogu Eesti jooksuparemik eesotsas Roman Fosti ning Evelin Taltsiga. Kahe Silla jooks kuulub Baltimaade suurimasse sarja Eesti Linnajooksud ning on selle 4. etapiks.

Tutvu ajakavaga koduleheküljel.

Sindi esimesel juhtraja endurol sõitsid soomlased paremini

Sunday, July 7th, 2013

Matti Fyhr ja Marko Pirinen

5-6 juulil peeti Sindi automudelite juhtrajal enduro ehk pikamaasõidu võistlus, milles osales 6 Soome ja 6 Eesti kaheliikmelist võistkonda.

Mikko Suoknuuti, Arttu Salomaa, Matti Führ, Marko Pirinen, Ants Volmerson, Kaiar Tammeleht; Atte Salomaa, Harri Nurkka, Mikko Suoknuuti, Arttu Salomaa, Andy Aron, Karmen Mets

 

Karmen Mets ja Andy Aron võtavad vastu diplomi ja karika

Vaheldumisi 30 minuti kaupa sõites saavutasid parima tulemuse põhjanaabrid Matti Fyhr ja Marko Pirinen, kes läbisid ette antud ajaga 2716 ringi. 2664 ringiga tõusid paremuselt teiseks Kaiar Tammeleht ja Ants Volmerson Eestit esindades. Kolmandaks jäid 2538 ringiga Mikko Suoknuuti ja Arttu Salomaa samuti Soomest. Neljanda koha võtsid Karmen Mets ja Andy Aron Pärnumaalt, tehes 2471 ringi.

Karmen Mets asetab rajalt välja sõitnud mudeli uuesti oma kohale

Juniorite arvestus saavutasid samad Pärnumaa noored teise koha. Neist paremaks osutusid aga Mikko Suoknuuti ja Arttu Salomaa. Junior enduro kolmandad olid Atte Salomaa ja Harri Nurka.

Karika ja diplomi andsid kätte EAMK juhtraja sektsiooni esimees Kaiar Tammeleht ja Sindi automudelismi juhtraja juhataja Johannes Mets.

Juhtraja enduro

Varem on Sindis toimunud nii Eesti kui Balti karika etappe. Samuti Eesti 2013 aasta meistrivõistlused ja Põhja-Euroopa meistrivõistlused.

Sindi uus juhtrada on ehitatud EAS-i toel Eesti-Läti koostöö programmi raames. Kaheksarajalise automudelismi juhtraja pikkus on 39,16 meetrit, jäädes Baltimaade teiste analoogidega veidi lühemaks Vilniuse rajast. Kuid Sindis on Baltimaade pikim 10 meetrine sirge, mis võimaldab sellel lõigul arendada üle 100 km tunnikiirust.

Samal teemal:

NEC 2013 esimene võistluspäev lõpetati forellipüügiga

Automudelismi juhtraja Põhja-Euroopa meistrivõistlused Sindis

Jânis Rage-Ragis: Sindi automudelismi juhtrada on Baltimaade parim

Sindis saab olema Baltimaade pikima sirge lõiguga automudelismi juhtrada