Arhiiv: 'iseäralikud lood' kategooriale

Mati Michelis joonistas karikatuuri

Monday, September 23rd, 2013

Samal teemal:

Mati Michelis naljatleb

Mati Michelis: minu hobiks on karikatuuride joonistamine

Täna on ülemaailmne kassipäev

Thursday, August 8th, 2013

Minnie

Kõik kassiomanikud ja ka teised, kellele meeldivad kassid, tänane päev on pühendatud just teie lemmikutele.

Vaata lähemalt

Samal teemal:

Minnie akrobaatika harjutused

Hulkurist maailmaränduriks

Pätt tegi pätti ja meelitas Molli lõksu

Tuesday, May 7th, 2013

Päästetud Molli on kindlates kätes. Foto erakogust

„Kaheksa-aastane taks Molli on julge koer, kährikule alla ei anna, aga kass meelitas seekord koera lõksu ning liha ja veeta tuli kaminas istuda 8 tundi,“ jutustab Manilaiu saarevaht Ülle Tamm eile tund enne keskööd toimunud õnneliku lõpuga iseäralikust õnnetusjuhtumist tema truu sõbraga. Saarevaht kiidab tänutundes toredaid Tõstamaa päästekomando poisse, kes ei ütelnud ühtegi paha sõna ning aitasid loomakese kenasti välja.

Hilisel tunnil võtsid heas konditsioonis urukoer ja temast kolm aastat noorem kõuts nõuks enne ööd veel kutsika tempe teha ja kruvisid hullamise tuurid viimase peale. Samal ajal kui Pätt mängutuhinas õhkõrnalt hüpeldes meetri kõrguse soojamüüri taha kargas ja sealt tuhatnelja uuesti välja volksas, polnud Mollil aega endaga aru pidada ning potsatas kassi järel kihutades kahe müüri vahele terveks pikaks ööks kinni.

Looma kaeblik hädahüüd ja perenaise nõutus looma aidata võttis viimaks mõistuse täiesti ära ja siis otsustas Ülle valida numbrid 112. Helistaja sõnul soovitanud kõnet vastu võtnud naine leida siiski iseseisvalt abinõu koera aitamiseks. Pikalt kestnud arutluse tulemusena otsustati häirekeskuses lõpuks ikkagi Tõstamaa komando kohale saata. Kuna saare elanikke oli varajasel hommiktunnil paadiga suurele maale minemas, siis polnud päästjatel vajadust oma paati kohale vedada ja said sama alusega saarele.

Päästjate oskuslik töö heebli ja haamriga vabastas koera üsna kiiresti pärast kuue kivi eemaldamist müüritisest. Päästetud Molli terves kehas võbelemine kõneles ilmekalt neist üleelamistest, mida koerake ootamatusse olukorda sattumisega pidi tundide kaupa taluma. Hampsates vaid ühe suutäie sinki, langenud koer sealsamas maas oleva vesti peal sügavasse unne.

Viimati toimus Tõstamaa komandol tõsisem looma päästmise operatsioon mullu 5. augustil, kui Seliste külas aidati kahe meetri sügavuselt veega täidetud kaevust veis välja tõsta.

Samal teemal:

Pärnumaal abistati soojamüüri kinni jäänud taksikoera

Pärnumaal kukkus veis veega täidetud kaevu

Mati Michelis naljatleb

Tuesday, May 7th, 2013

Hobina karikatuure joonistada harrastav Mati Michelis naljatleb Sindis Linnuriigi teedel kõndides

Samal teemal:

Mati Michelis: minu hobiks on karikatuuride joonistamine

Uus turismiobjekt pakub kardetavaid elamusi

Monday, April 1st, 2013

Täna hommikul linnamajas registreeritud MTÜ Hukatus avab keskpäeval kunagise kuulsa kalevivabriku lagunevate müüride vahel õuduselamusi jahtivatele turistidele ekstreemsusi pakkuva ekskursiooniraja.

Vaatamisväärsed ja ohtu ähvardavad varemed

Hukatuse peremees ütles usutluses meediaesindajale, et eelnevad turu-uuringud kinnitavad ohutsoonis liikuda soovivate huviliste üllatavalt suurt arvu, mis tõotab kasumit mitte teenivale vabaühendusele suurt tulu tuua ka kõige mõõdukama piletihinnaga. Siiski peavad turistid arvestama sellega, et muidu soodsale sissepääsu hinnale lisandub üsna kopsakas elukindlustuspoliisi tasu, mis korvaks tõenäoliselt igat turisti tabava tõsisema tervisekaotuse puhul kõik ravi- ja hoolduskulud.

Punase mütsi, kaelasideme ja põllega pagaripoisi kohalolek viitab söögimaja avatusele ja võimalusele lunastada pääse ekstreemusrajale

Piletit osta ja kindlustuspoliisi saab vormistada lähedal asuvast abihoonest, mille pisut risustatud ümbrus aitab turiste sujuvalt kohanduda hilisemate tõeliste katsumustega. Hoone uksel tervitav pagaripoiss teatab võimalusest enne ohurajale asumist tublisti keha kinnitada, et võimalikul abitusse olukorda sattumisel suudaks inimene vähemalt ööpäeva ilma joomata ja söömata vastu pidada. Mittetulunduse vabatahtlike abiga ollakse siiski vastutava asjamehe sõnul võimelised hiljemalt 24 tunni jooksul hätta sattunutele päästeoperatsiooni korraldama.

Meediaesindajas tekitas küsimust MTÜ lootus teenida kiiresti hiigelkasumit, kui samal ajal rõhutatakse, et vabaühenduse põhikirjaliseks eesmärgiks polegi kasumi teenimine ja abistava tööjõuna kasutakse koguni vabatahtlikke. Hukatuse peremees selgitas, et kogu saadav kasum läheb praegusele müüride omanikule, kes MTÜ-le turismiobjekti välja rendib. Kahepoolse lepingu põhjal läheb kogutav tulu vanade müüride taastamisele ja tulevase äri ning kultuurikeskuse lõpuni ehitamiseks, mis tõotab linna uue centrumi välja arendamisel omanikele veelgi suuremat kasumit kui täna avatav ekstreemsusrada.

Kas on olnud juba märgata ümberkaudsetel tänavatel ka esimesi huvilisi? Vastati, et tõenäoliselt siiski veel mõnel esimesel kuul ei õnnestu kedagi ekstreemsusrajale meelitada, sest müüridelt pudenevate kivikeste ja kopsakamate tükkide arv olevat liiga harv nähtus, aga edaspidi võib kahtlemata oodata suuremat tungi objektile. Seda eriti selleks ajaks, kui mõni viiekorruselise kõrgusega sein maha langeb või kogu hiigelkarp peaks hakkama kokku kukkuma. Siiski ei suuda Hukatus selle päeva täpset aega ette ennustada ja nii soovitatakse juba aegsasti hakata muinsusväärset rajatist külastama.

Samal teemal:

Metskits vajab abi

Sindi Linnavalitsus toetab eakate suusatamisharjumusi

Raplamaal takerdus langevarjur kuue meetri kõrgusele puu otsa

Wednesday, September 5th, 2012

Foto on illustreeriv ja mitte sündmuspaigalt

Lääne päästekeskuse teatel sai 4. septembril kell 19.45 Häirekeskus teate, et Rapla vallas Iira külas maandus langevarjur kuue meetri kõrgusele puu otsa. Päästjate saabudes selgus, et langevarjur maandus metsas ja jäi kahe puu okste vahele kinni. Päästjad püstitasid tõmbredeli ning tõmbasid naisterahva nööriga puutüve juurde. Kannatanut julgestati päästenööridega, lõigati langevarju nöörid läbi, lasti kannatanu maapinnale ning transporditi kiirabisse.

Metskits vajab abi

Sunday, April 1st, 2012

Metsast jalga lasknud metskits tapsib Sindi endise postimaja katusel

Täna hommikul valgeks minemise ajal märkasid üksikud varajased liikujad Sindi linnas uskumatult iseäralikku vaatepilti. 14. märtsist saadik suletud postimaja katusel kõndis metskits, kes nähtavasti oli isegi mõistnud oma kimbatust ega osanud enam kuidagi alla tulla. Kuidas ta sinna üldse sattus on samuti mõistatus? Küll teadsid linnakodanikud Andrus Harakas ja Lembit Lõhnavesi öelda, et hommikul kella kuue paiku olevat üks väike koer kitsetalle jooksutanud. Viimane olevat siia sinna kutsika eest põigelnud kuni oli meeste silmist kadunud. Mehed ise istusid postkontori trepil ja pruukisid hundijala vett, et jahe õhk nahavahele ei poeks. Millal talleke nende peakohal tapsima hakkas, seda nad öelda ei osanud. Imestasid küll väga, mida tonti koer nende nina all koonut ülespidi hoides klähvib ja seejärel jälle tuhat nelja ümber maja jooksma punus. Mehed ise astusid trepilt maha pärast seda kui möödujad tänava serval peatusid ja kätega vehkides üles vaatama hakkasid. Harakas ja Lõhnavesi, kes pidanuks sündmustiku käigu kohta kõige paremini selgust tuua suutma, kinnitasid vaid kui üks mees, et nemad pole kitse küll katusele aidanud ja seepärast ei kavatse ka talle appi minna. Kuuldavasti olevat inimesed päästeametile väljakutse teinud, aga sealt vastatud, et Pärnu komando teise linna tolle asja pärast kindlasti sõitma ei hakka. Seega tuleb inimestel kohapeal ise mingi nõu leida.

Minnie akrobaatika harjutused

Wednesday, June 29th, 2011

Minnie sammub ettevaatlikult mööda 3 mm jämedust traati

Esmaspäeval oli naisel töövaba päev ja rohkem aega aias jalutades ringi vaadata. Korraga hüüdis Kärt, et tulgu ma kiiresti koos fotoaparaadiga Minniet pildistama. Teadsin küll, et Minnie on tore kass ja teda on olnud huvitav erinevates asendites jäädvustada, aga ei pidanud vajalikuks sellegipoolest kohe esimese hüüde peale jooksma hakata. Pealegi sain aru, et kass kõnnib aia peal. Mis selles siis nii iseäralikku ikka on? Kassid turnivad pidevalt kusagil aialippidel või rõhtlattidel, millel vähemalt pool päkalaiust siledat pinda jalge all.

Korduv kutse sundis siiski tagumikku kergitama ja laisalt kaamerat käes hoides kuuldud suunas sammuma. Tõepoolest oli põnev jälgida, mil viisil Minnie 45 mm läbimõõduga metalltoru otsas turnis, aga ikkagi ei taibanud, mis selles nii eriskummalist olla võiks. Alles hetk hiljem mõistsin, et Minnie oli oma pehmetel käppadel läbinud 3 meetri pikkuse teekonna eelmiselt postilt teisele mööda 3 mm jämedust traati, mis toetas tavalist aiavõrku ja üritas samal viisil järgmiste postide vahet kõndida. Ettevaatlikult igal sammul kõigile neljale käpale ümaral traadiniidil kindlat toetust otsides ilma, et küünised saaksid kusagil haakuvalt kinnituda ja samal ajal kogu keha tasakaalus hoides liikus ta saba vasemale või paremale väänates tasakesi edasi. Tundus, et saba oli üheks tasakaalustavaks abiliseks, mis aitas kõrvalekaldeid vältida umbes sama moodi nagu tsirkuseartistid nööril kõndides kätega õhku puudutades tuge leiavad.

Sindi Linnavalitsus toetab eakate suusatamisharjumusi

Friday, April 1st, 2011

„Vanade ja Kobedate“ suusahooaeg jätkub 1. aprillil Soome kuulsaimas Levi suusakeskuses.

Parempoolsel fotol alates vasakult: Lauri Junson, Jüri Martin, Mati Kuusk, Jüri Merits – kaasa võetud ka julgeolekukaalutlustel, avansina kaasas manager Kaupo Erm

Viidates suusahuntide patriotismile Sindi suusaraja vastu, otsustas Sindi Linnavalitsus premeerida 60+ aasta vanuses suusaaktiviste talvehooaja treeningute jätkulaagriga Levil. Tutvume lähemalt laagris viibivate talentidega, alustades vanimast.

Jüri Merits eks Politseikooli direktor, sündinud 1941, sel talvehooajal suusarajal viibitud päevi 63, läbitud kilomeetreid 890.

Mati Kuusk, laiemale üldsusele tuntud leivatootjana, sündinud 1942, Sindi suusaradadel sõidetud päevade arv sel talvel 110, läbitud kilomeetreid 2100.

Lauri Junson – spordiaktivist, sünniaasta 1946, Sindi suusaradadel tänavu 108 päeva, läbitud kilomeetreid 2495.

Jüri Martin- spordiaktivist, sünniaasta 1947, Sindi suusaradadel veedetud päevi sel talvel 63 ja kogutud kilomeetreid 570.

Kaupo Erm-vabakutseline ehitaja, sünniaasta 1968, suusaradadel läbitud sel talvel 980 km.

Nagu näha juuresolevalt fotolt, on kõik viis meest heas konditsioonis ja rõõmsameelsed ning suusapäevade ja kilomeetrite näitajad aina suurenevad. Soovime neile jõudu ja tervist – seda viimast tundub neil olevat tänu spordilembusele piisavalt. Väärib järgimist!

Hulkurist maailmaränduriks

Sunday, October 31st, 2010

parsik-kulas

Parsik on viimase kolme aasta sees reisinud koos oma heade sõpradega kokku kaheksas Euroopa riigis: Lätis, Leedus, Poolas, Slovakkias, Tšehhis, Austrias, Ungaris ja Itaalias. Reisidokumendina on ta kõigil kordadel kasutanud siniste kaante ja kuldsete tähtedega Euroopa Liidu passi, samal ajal kui tema perenaisel Sirjel ja peremehel Ilmaril polegi veel punaste kaantega EU dokumenti.

parsik-kulas2parsik-kulas3

parsik-kulas4

Parsik tunneb võõrast kodu külastades end juba esimesest hetkest väga hubaselt ja enesekindlalt

Neli aastat tagasi kohtus rongisaatjana töötav Sirje sagedasti Baltijaama keldris kondava musta-valge karvalise Parsikuga, kuni viimaks otsustas meeldivalt sõbraliku kiisuga kaupa teha ja teda endale koju paluda. Selleks tuli muidugi luba küsida jaama koristajalt, kes oli kassikese toonud Tallinna loomade varjupaigast. Kuna kaup sobis, siis asutigi ühel kenal päeval Pärnu poole teele. Nüüd näib läikiva karvaga loomake pererahvaga väga rahul olevat. Kõik väljasõidud teeb ta võrdväärse pereliikmena kaasa. Perenaise sõnul polevatki Eestimaal paiku, mida miisu poleks juba uudistanud. Käidud on Saaremaal, Suure-Jaani kirikuaidas, Viitna kõrtsis, Otepää pubis, Peipsi ääres suitsukala ostmas, Räpina aianduskooli taimi nuusutamas ja paljudes muudes kohtades. Ainult Tõrva linnas ei lubatud teda Mustakõutsi baari siseneda. See eest on Parsik kaugetes välisriikides endale leidnud mõnegi hea sõbra, kes igatseks temaga uuesti kohtuda.