Blogi avalehel

Riigikogu aseesimees Keit Pentus külastab AS Pajo

May 19th, 2010
pajo-trukikoda-asub-sindis

Pajo trükikoda asub Sindis

Riigikogu I aseesimees Keit Pentus koos Töötukassa Pärnu osakonna esindajatega külastab neljapäeval 20.05.2010 AS Pajo. Külastuse eesmärgiks on välja selgitada millist motivatsiooni uute töökohtade loomiseks on tekitanud riigipoolt käivitatud „Tööpraktika“ ja „ Palgatoetuse“ programmid ning millist mõju on need avaldanud Pärnumaa ettevõtetele. Samas on ka hea võimalus saada otsest tagasisidet nimetatud programmides osalevate inimeste poolt.

AS Pajo on osalenud nimetatud „Tööpraktika“ ja „Palgatoetuse programmides praktiliselt nende programmide käivitamise esimestest päevadest peale. Oluliseks teguriks, mis on loonud ettevõttele võimaluse osaleda sellistes riigipoolsetes programmides on ettevõtte innovatiivne ja agressiivne arengu strateegia. Tänu oma ambitsioonidele suutis ettevõte ka majanduskriisi halvimal aastal 2009 kasvatada oma netokäivet üle 10% lisades Pärnumaale täiendavalt 10 uut töökohta.

plakat-on-valmistatud-pajo-trukikojas

Firma edukast tegevusest kõnelevad ka need plakatid. Pajo AS on leidnud võimalusi toetada Eesti riigilie oluliste tähtpäevade tähistamist. Käthlin Fransawi ja Urmas Savi annavad Pärnu lipu päeva korraldustoimkonnale üle plakatid, mis on 100% Pajo AS-i poolt sponsoreeritud

„AS Pajo jaoks on nendes programmides osalemine loogiline, kuna ettevõte on jätkuvalt lisamas uusi töökohti ja miks mitte pakkuda võimalust just nendele inimestele, kellel on töökoha leidmine osutunud kõige raskemaks“ ütles AS Pajo juhatuse liige Urmas Savi. „Trükitootmise näol on tegemist oskuspõhiste töökohtadega ja seega on tööpraktika andnud pikaaegsetele töötutele hea võimaluse omandada uus amet!“ lisas ta. Ettevõtte juhi hinnangul oleks AS-il Pajo veel võimalus pakkuda tööpraktika kohta vähemalt 3-4 töötule ja seega loodab ettevõte, et Töötukassa leiab lähiajal vastavad võimalused.

AS Pajo on Sindis asuv trüki- ja repro teenuseid pakkuv ettevõte, kes pakub oma teenuseid alates aastast 1997. Kogu eksistentsi aja on AS Pajo püüdnud pakkuda teenuseid parimal võimalikul tasemel, investeerides ja laiendades järjekindlalt oma tegevust.

valmistoodangu-valjastamine

Valmistoodang ootab tellijaid

Ettevõte investeeris tootmise laiendamisse aastal 2009 ca. 38 milj. krooni. Uue investeeringuga laiendas oluliselt tootmisvõimsusi ja ühtlasi kolis tootmise uude tootmishoonesse Sindis aadressiga Pärnu mnt. 58.
Investeeringut peeti ka EAS-i poolt jaotatava Tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu toetuse meetme vääriliseks. Toetuse suuruseks kujunes 7,6 milj. krooni.
Uute investeeringute käivitamine võimaldab AS Pajo hinnangul saavutada aastakäibeks ca. 80-85 milj. krooni.
Ettevõtte eksport on täna ca. 50% käibest
AS-is Pajo töötab täna 38 inimest.

Trükitööstus Eestis on üks kiiremini arenev tööstusharu, mille kogu maht aastas ulatub kolme ja poole miljardi kroonini. Eesti trükitööstuse eksport moodustab kogumahust ca. 35%.

Tehnilise taseme ja teeninduse ning toodete kvaliteedi poolest on Eesti trükikojad saavutanud Skandinaavia parimate trükikodade taseme, mis omakorda on olnud teatud mõttes kogu Euroopa trükitööstuse taseme etaloniks.

Samal teemal:

Täna avati Sindis Eesti moodsaim trükikoda

Pajo tõi trükikoja Sinti

Urmas Savi: Pajo AS investeerib trükitööstuse laiendamisesse 2,5 miljonit eurot

Jäta vastus