Blogi avalehel

Itaalia reisipäevik (3)

May 24th, 2010

Kuues päev

vatikanis-puha-peetri-kiriku-ees1hispaania-trepid

Fotodel: 1) Vatikanis Püha Peetri kiriku ees; 2) Hispaania trepid

kuninga-palee1

Kuninga palee

Naapoli ekskursioon. Giidideks Larino kooli õpetajad. Külastasime San Carlo teatrit. Seal nähtut on raske kirjeldada, seda peab lihtsalt ise nägema. See oli nagu väike etendus, mille peategelaseks kaunis senjoriita. Alustades ekskursiooni liikusime ajas kaks sajandit tagasi. Läbisime sellel teekonnal ruume, milles omal ajal liikusid tähtsad muusikud, näitlejad, dirigendid, poliitikud jne. Kogu teekonda illustreeris senjoriita vahetu, emotsionaalne esitus, millega ta andis edasi selle ajastu vaimu. Läbisime ruumid keldris, kus hoiti pille, kuni kuningaloožini välja. Vahepeale jäid prooviruumid, õmblejaruumid, pealava, kooriruumid, kammersaalid. Puhkasime jalga teatrikohvikus, kus pakuti kohvi ja kooki. Muusikakooli õpilased kogesid San Carlo peasaalis viibides äratundmisrõõmu – nagu õpikus.

senioriita-san-carlo-teatris

Senioriita San Carlo teatris

Pärastlõunal külastasime kuningapaleed. Hetkeks oli võimalus kujutada ennast 18.-19. sajandis kuninga või kuningannana. Näha erinevaid stiilimõjutusi, ajastuomaseid materjale ja kuulda uskumatuid lugusid aadlike elust.

Tagasi sõites kuulasime Naapoli serenaade, laulsime kaasa koolis õpitud laule – O Sole Mio, Santa Lucia, Naapoli lauluke. Päev oli pikk, aga huvitav. Loodame, et kontsertesinemiseks jätkub häält ja energiat. Kontserti saab jälgida otseülekandena 24. mai õhtul kell 19.00 Eesti aja jargi veebiaadressil: www.istitutodovidio.it

Reisikirja viienda päeva (laupäev) kajastamine tuleb hiljem, sest siis toimusid kõik tähtsad vastuvõtud ja kohtumised, millest kirjutamine vajab täpsustusi osalejate nimede ning muude üksikasjade osas. Laupäev möödus kõige vastutusrikkamalt ja ei soovi faktides eksida.

Samal teemal:

Itaalia reisipäevik (2)

Itaalia reisipäevik

Sindi Gümnaasiumis esitati kontsertkava, millega minnakse Itaaliasse

2 vastus “Itaalia reisipäevik (3)”

  1. Pärnumaa » Blog Archive » Itaalia reisipäevik (4):

    [...] Itaalia reisipäevik (3) [...]

  2. Pärnumaa » Blog Archive » Sindi Gümnaasium pakub külalislahkust oma Larino sõpradele:

    [...] Itaalia reisipäevik (3) [...]

Jäta vastus