Blogi avalehel

Margo Mihkels lahkus Paikuse rattamatkalt uhiuue jalgrattaga

May 30th, 2010
jalgratas-laheb-margo-mihkelsile

Jalgratta omanikuks sai loosi tahtel Margo Mihkels

Täna peeti Paikuse vallas iga kevadine jalgrattamatk nimetusega “Tunne oma koduvalda”. Traditsiooniline rattaretk toimus sel aastal 13. kevadet ja sama palju kordi on osalejate vahel välja loositud ka jalgratas. Täna sai selle omanikuks Margo Mihkels.

Rattamatka algataja oli 1998. aastal valla maakorraldaja ametit pidanud Jaak Mets. Võrreldes praeguse distantsi pikkusega oli algne tee märksa lühem. Aastatega on tee pikkus pidevalt kasvanud. Algne 15 km rada mõõdeti tänavu täpselt 20 km peale. „Kui varem kulges rattatee ka metsa vahel või kusagil mujal väljaspool autoteid, siis nüüd on ATV-d ja muud sõidumoodulid palju rattateid ära rikkunud,“ rääkis Ille Riivits, kes on ise üle kümne aasta rattamatkasid korraldanud.

keti-tagasi-panemine1

Teel juhtus sedagi, et kett läks maha

Käesoleval korral kulges rada Paikuse vallamaja eest Raudtee tänavale, edasi Jõekalda ja Servaku teele, sealt Vaskrääma, Tammuru, Männituka ning Seljametsa tee kaudu tagasi Raudtee tänavale kuni uuesti vallamaja juurde. Rattaretk pole mõeldud auhinnalisele kohale võidukihutamiseks. Kellegil polnud luba tagasi jõuda alla tunni. Normaalseks ajaks peetakse poolteist kuni kaks tundi. Kõige tublimad olid kindlasti noorimad ratturid. Isegi kuue aastane Jüri jõudis ringiga pärale 10 minutit alla kahe tunni. Nii temale kui kõigile teistele 64-le osalejale anti retke läbimise järel vastav tunnistus ja 2 Kalevi vabriku Teekonna kompvekki, kuuma teed janu kustutamiseks ja küpsiseid esimese nälja peletamiseks.

Kõigi matkajate kohale jõudmisel palus Ille Riivits ratturid vallamaja saali, kus iga osaleja jaoks oli pikale lauale asetatud väike kingitus. Varem sedelile kirjutatud osalejate nimed asusid kastis, millest sama eelpool räägitud pisike Jüri need üks haaval välja õngitses, et samas järjekorras kutsuda inimesi laua juurde endile midagi tarvilikku valima. Laual leidus nii ratta juurde kuuluvaid asju kui ka söödavat, joodavat. Siiski alustati loterii peavõidu välja selgitamisega.

Pärast tähtsate toimingute lõppu korraldati veel vigursõidu võistlus.

Fotogalerii rattamatkalt

mineku-luba-on-antudmineku-luba-on-antud2mineku-luba-on-antud3mineku-luba-on-antud4

mineku-luba-on-antud5mineku-luba-on-antud6mineku-luba-on-antud7mineku-luba-on-antud8

mineku-luba-on-antud9politsei-abistab-rattureidule-ristmikuule-ristmiku2

rattamatkalrattaretkelfinissini-joudminetunnistus-ja-kompvekid-lopetanule

Fotogalerii pärast võistlust

parast-voistlustparast-voistlust2parast-voistlust3parast-voistlust4

parast-voistlust5parast-voistlust6parast-voistlust7parast-voistlust8

Samal teemal:

Viljar naases Paikuse rattamatkalt kahe jalgrattaga

Üks vastus “Margo Mihkels lahkus Paikuse rattamatkalt uhiuue jalgrattaga”

  1. Pärnumaa » Blog Archive » Jalgrattapäev Paikusel:

    [...] Margo Mihkels lahkus Paikuse rattamatkalt uhiuue jalgrattaga [...]

Jäta vastus