Blogi avalehel

Pühapäeval peetud Pärnumaa III Rattaretk on saanud ajalooks

September 28th, 2010
parnumaa-rattaretke-rajakaart

Pärnumaa Rattaretke rajakaart

Este Maidle: “Tõenäoliselt kujunes mõnegi Pärnu lähiümbruse elaniku retkedistants veelgi pikemaks, nii oli sintlastel kodunt alustades võimalus läbida 55-60 km.”

stardi-ootelrattaretke-finisipaik

parnumaa-rattaretkest-on-60-km-seljataga

Kolm fotot: Stardi ootel. Rattaretke finišipaik. Pärnumaa Rattaretkest on 60 km seljataga. Fotode ja teksti autor on ESTE MAIDLE

Pühapäeval toimunud Pärnumaa III Rattaretkel startis viimase info kohaselt 401 osalejat, teiste hulgas ka sintlased Este ja Arno. Iga osaleja sai valida omale jõukohase distantsi. Võis suunduda 8 km pikkusele lühemale sõidule või siis minna läbi Audru viivale matkateele, mille pikkuseks oli 27 km. Ilm oli matkajatele igati sobiv ning tõenäoliselt kujunes mõnegi Pärnu lähiümbruse elaniku retkedistants veelgi pikemaks, nii oli sintlastel kodunt alustades võimalus läbida 55-60 km. Kõik eelregistreerunud said eredavärvilise helkurvesti, mis on tõhus abimees turvalisuse tagamiseks nii pimedal kui valgel ajal. Start anti keskpäeval ning värvikirev seltskond suundus Vana-Pärnu poole. Retkel osales erinevas vanuses pärnumaalasi, oli tuldud perede või sõpruskondadega. Käimas oli tõeline rahvaspordiüritus, tegemist ei olnud võistlusega. Oli näha päris pisikesi vanemate ratta taga, erinevas vanuses lapsi ise oma rattal võib-olla oma esimesel pikemal sõidul ning oli osalejaid, kel aastaid üle 80. Audru kirikuesisel platsil ootas retkelisi kuum tee ja puhkpilliorkester. Rõõm oli kohtuda mõne vana tuttavaga. Retke lõpp-punkt oli Audru ringrajal, kus iga lõpetaja sai rattaretke kleebise, kosutuseks pakuti hernesuppi ning kõikidel soovijatel oli tasuta tervisetestide tegemise võimalus. Et retkelised oma tervislikust seisundist huvitatud olid, näitas pikk järjekord südametelgi juures. Mõõdeti vererõhku, kolesteroolitaset, veresuhkrut, samuti tehti südame kardiogrammi. Kõikide osavõtjate vahel loositi välja mälestusmeeneid, sporditarbeid ning sporditeemalisi raamatuid, peaauhind oli jalgratas. Õnnelikuks uue jalgratta omanikuks sai Kaie Kodasma Paikuse vallast. Koduteele asuti hea energialaenguga ja lootuses, et ka järgmisel aastal üritus toimub, miks mitte ka mõnel teisel Pärnu ümbruse rajal.

Ühe osaleja pildimeenutusi leiab siia klikkides.

Pärnumaa Spordiliidu kodulehel on avaldatud ülevaade retkest http://www.psl.ee/?id=35

ja pildigalerii: http://fotoalbum.ee/photos/ParnumaaSpordiliit/sets/1060773/.

Samal teemal:

Septembri viimasel pühapäeval peetakse kolmas Pärnumaa Rattaretk

2 vastus “Pühapäeval peetud Pärnumaa III Rattaretk on saanud ajalooks”

  1. Pärnumaa » Blog Archive » Kutse IV Pärnumaa Rattaretkele:

    [...] Pühapäeval peetud Pärnumaa III Rattaretk on saanud ajalooks [...]

  2. Pärnumaa » Blog Archive » Pärnumaa IV rattaretkelt läks Kuldari abikaasa uhiuue rattaga koju:

    [...] Pühapäeval peetud Pärnumaa III Rattaretk on saanud ajalooks [...]

Jäta vastus