Blogi avalehel

Minnie akrobaatika harjutused

June 29th, 2011

Minnie sammub ettevaatlikult mööda 3 mm jämedust traati

Esmaspäeval oli naisel töövaba päev ja rohkem aega aias jalutades ringi vaadata. Korraga hüüdis Kärt, et tulgu ma kiiresti koos fotoaparaadiga Minniet pildistama. Teadsin küll, et Minnie on tore kass ja teda on olnud huvitav erinevates asendites jäädvustada, aga ei pidanud vajalikuks sellegipoolest kohe esimese hüüde peale jooksma hakata. Pealegi sain aru, et kass kõnnib aia peal. Mis selles siis nii iseäralikku ikka on? Kassid turnivad pidevalt kusagil aialippidel või rõhtlattidel, millel vähemalt pool päkalaiust siledat pinda jalge all.

Korduv kutse sundis siiski tagumikku kergitama ja laisalt kaamerat käes hoides kuuldud suunas sammuma. Tõepoolest oli põnev jälgida, mil viisil Minnie 45 mm läbimõõduga metalltoru otsas turnis, aga ikkagi ei taibanud, mis selles nii eriskummalist olla võiks. Alles hetk hiljem mõistsin, et Minnie oli oma pehmetel käppadel läbinud 3 meetri pikkuse teekonna eelmiselt postilt teisele mööda 3 mm jämedust traati, mis toetas tavalist aiavõrku ja üritas samal viisil järgmiste postide vahet kõndida. Ettevaatlikult igal sammul kõigile neljale käpale ümaral traadiniidil kindlat toetust otsides ilma, et küünised saaksid kusagil haakuvalt kinnituda ja samal ajal kogu keha tasakaalus hoides liikus ta saba vasemale või paremale väänates tasakesi edasi. Tundus, et saba oli üheks tasakaalustavaks abiliseks, mis aitas kõrvalekaldeid vältida umbes sama moodi nagu tsirkuseartistid nööril kõndides kätega õhku puudutades tuge leiavad.

2 vastus “Minnie akrobaatika harjutused”

 1. Este:

  Huvitav lugu ja üllatavad kaadrid.
  Mis vägi küll teda mugavalt maapinnalt üles ajas?
  Kas Minnie on mõne tsirkusekassi järeltulija?

 2. Merle:

  Minnie ema on teada. Tegemist on kas metsa viidud või ise metsa eksinud kassiga, kes leidjate poolt uuesti kodustati. Isa kahjuks teada ei ole.

  Seega, Este, su küsimus jääb igaveseks vastuseta! Aga mis teda sinna ajas … nooruse uljus ja uudishimu ilmselt, et kas saab või ei saa.

Jäta vastus