Blogi avalehel

Katia mõju Pärnule jäi peaaegu olematuks

September 14th, 2011

Katia tegevuse jääknähud ei kujutanud täna hommikupoolikul Pärnus kella 9.00 ja 10.30 vahemikus jalutuskäiku tehes erilist ohtu loodusele ja rajatistele.

Pärnu jõgi täna hommikul kell 8.50; väiksem tuulemurd

Veenäidik vallikraavis

Pärnu Jahtsadamas

Alustasin jalgsi teekonda kell 8.50 Pärnu kesklinna silla juurest, kus tegin esimesed pildid jõest, millel toimunud parajalt tugev lainetus pressis vett ülesvoolu, aga isegi madalam kai polnud vee all. Akadeemia tänava torniga suure elamu taga oli üks suurem oks murdunud valli nõlval kasvava puu küljest lahti ja sulgenud kogu Õhtu tänava. Vallikraavis oli vesi tõusnud üle kaldakindlustuste ja mõõdik näitas veidi alla meetri üle Kroonlinna nulli.

See on see näit, mida Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi sünoptik Merike Merilainen on ka öelnud: „Tänane ennelõuna ja lõunaaeg on tormi kõrghetk, mis kujuneb täpselt niisuguseks nagu prognoositi.“

Mägiveised kindlalt kuival maal

Estonial hukkunute mälestusmärgi juures oli muulile suunduv tee vee all.

Pärnu rannas sai tunda tugevat liivatuisku, mis sundis vastutuult seistes silmi sulgema. Jalutuskäik lõppes Šoti mägiveiste karjatamise alal Mai tänava majade juures. Esialgne karjatamise ala oli täielikult vee all, aga kuna sel aastal oli juba aegsasti võimaliku veetõusuga arvestatud, siis pääsesid loomad õigeaegselt kõrgemale pinnasele, kus nad rahumeelselt rohtu näksivad.

Mandri ja Kihnu vahel laevaühendust korraldava Kihnu Veeteed teatel on reisiparvlaevade Liisi ja Amalie kõik tänased väljumised Kihnu-Pärnu ja Kihnu-Munalaid liinil tühistatud seoses tugeva tuulega.

Pildigalerii tänasest Katia järellainetusest Pärnus kella 9 ja 10.30 vahel


2 vastus “Katia mõju Pärnule jäi peaaegu olematuks”

  1. Pärnumaa » Blog Archive » Friedhelm paisutas Pärnus merevett:

    [...] Katia mõju Pärnule jäi peaaegu olematuks [...]

  2. Pärnumaa » Blog Archive » Tarmo Kõuts: Pärnus on meretaseme ennustamine väga raske:

    [...] Katia mõju Pärnule jäi peaaegu olematuks [...]

Jäta vastus