Blogi avalehel

Sindi omavalitsuslik taasiseseisvumine tähendas põhiseaduslike eelduste loomist

September 25th, 2011

Laupäeval, 24. septembril tähistati Sindi Seltsimajas Sindi linnale omavalitsusliku staatuse tagasi andmise 20. aastapäeva piduliku kontsertaktusega.

Tarvastu koor Üits Viis ja dirigent Karin Taukar tervitavad Sindit; Anne Adams tervitab kontserdiga kodulinna

Ajaloohuviline Marko Šorin, muinsuskaitse sõber Aleksander Kask, kutseline ajaloolane ja poliitik Küllo Arjakas

Kohal viibinud volikogude liikmed, esimehed, linnapead

Käesoleva aasta 26. septembril möödub kakskümmend aastat päevast, mil Eesti Vabariigi Ülemnõukogu esimees Arnold Rüütel allkirjastas otsuse, millega anti Sindi linnale omavalitsuslikud õigused. Iseseisva linnaõiguse üriku üleandmise tseremooniat vaadati videojäädvustuselt. Selle sündmuse meenutamiseks esinesid tervituskõnedega Sindi linnapea Marko Šorin ja volikogu esimees Aleksander Kask. Pikema ajaloolise ettekande esitas ajaloolane ja poliitik Küllo Arjakas, kes nimetas Sindi linna taasiseseisvumist riigi põhiseaduslike eelduste loomise oluliseks etapiks. Lilledega õnnitleti kõiki seniseid kohal viibinud volikogude liikmeid, esimehi ja linnapäid. Tervitama olid tulnud ka naabervaldade esindajad.

Muusikaliselt esinesid Sindi Laulukoor ja nende sõpruskoor Üits Viis Tarvastust. Koore juhatasid Kristel Reinsalu ja Karin Taukar. Tantsisid Sindi Murueided. Pärast pidulikku kontsertaktust tervitati üksteist šampuse klaasidega ja kõrvalsaalis andis laulja Anne Adams tütre Eva-Stina Adamsi (löökpillid) ning Are Jaamaga (kitarr) rahvale meeleoluka kontserdi.

Pidulikku sündmust jäädvustav pildigalerii

Samal teemal:

Anne Adams hoiab Pulli kodu ja Sindi linna oma südame lähedal

Näitus taasiseseisvunud Sindi linnast

Mida on andnud Sindi linnale 20 aastat iseolemist?

2 vastus “Sindi omavalitsuslik taasiseseisvumine tähendas põhiseaduslike eelduste loomist”

  1. taadu:

    Tähtpäeva tähistamine seltsimajas oli väga kena ja meeleolukas, ajalooloeng huvitav ja õpetlik, hämmastust ja meelehärmi aga tekitas lugupeetud Sindi linna volikogu liikmete peaaegu üksmeelne ükskõiksus oma linna tähtpäeva suhtes. Vaid viiel liikmel oli linna ja tema elanike vastu piisavalt austust, et kohale tulla. Eriti veidraks teeb asja see, et KÕIK meie poolt valitud ja seatud linnavolinikud olid saanud personaalse kirjaliku kutse osalemiseks. Kurb igatahes, väga kurb….

  2. Pärnumaa » Blog Archive » Marko Šorin: ajaloole ei saa midagi juurde lisada:

    [...] Sindi omavalitsuslik taasiseseisvumine tähendas põhiseaduslike eelduste loomist [...]

Jäta vastus