Blogi avalehel

Kas jääaeg on tulekul?

April 24th, 2012

25. aprillil lõpetab Andres Tarand TÜ Pärnu Kolledži Väärikate Ülikooli 2011/12 õppeaasta loengute sarja ettekandega teemal „Kliima muutused. Kas jääaeg on tulekul?“

Andres Tarand, foto Maalehe arhiivist

Keskkonna- ja peaministri ametit pidanud Andres Tarand on varem töötanud Tallinna botaanikaaias ja Eesti Teaduste Akadeemias, aga osalenud ka Antarktika ekspeditsioonil. Geograaf-klimatoloogi haridusega teadlasel on kindlasti seegi kord suurele auditooriumile rääkida huvitavat Maa igikestvatest muutustest.

Küsisin sel puhul austatud teadlaselt kas Rootsi piiskop Olaus Magnuse 16. sajandil koostatud kaardile joonistatud Läänemerel suusatavaid inimesi võib peatselt saabuva jääajaga jälle sealsamas kohata või tähendavad tulevased globaalsed muudatused midagi muud? Vastuseks ütles Andres Tarand, et praegu liigume siiski suurema sula poole ja suuski on talvelgi süstade vastu vahetatud.

Kõige selle kohta kuuleb pooleteist tunni kestel huvipakkuvat vestlust Andres Tarandilt kolmapäeval algusega kell 16.00 Tervise kultuurikeskuse saalis (Seedri 6).

Jäta vastus